@sarikayaercan

CHP'nin Tunceli ikinci sıra adayı Gürsel Erol adaylıktan çekildi

CHP'nin Tunceli ikinci sıra adayı Gürsel Erol adaylıktan çekildi
CHP'nin Tunceli ikinci sıra adayı Gürsel Erol adaylıktan çekildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, memleketi Tunceli'den ikinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği iş adamı Gürsel Erol adaylıktan çekildi.
Haber: ERCAN SARIKAYA - ercan.sarikaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, memleketi Tunceli'den ikinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği iş adamı Gürsel Erol adaylıktan çekildi. Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan CHP’li Gürsel Erol adaylıktan çekildiğini duyurdu.İsmail Küçükkaya, Twitter’den paylaştığı mesajında, “CHP Tunceli 2. sıra milletvekili adayı Gürsel Erol, Çalar Saat'e adaylıktan çekildiğini açıkladı. Mümkün mü siyasette adil rekabet?” ifadelerini kullandı.

'ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNMADIM'

Adaylıktan çekildiğini açıklayan CHP’nin Tunceli 2. sıra milletvekili adayı iş adamı Gürsel Erol Radikal’e konuştu. CHP’ye adaylık başvurusunda bulunmadığını belirten Erol şunları söyledi: “Ben aday adaylığımı açıklarken Tunceli'de ön seçim olursa aday olacağımı söyledim. Tunceli'de ön seçim yerine merkez yoklamasıyla aday belirlenince, adaylık başvurusu yapmadım. Bunu Tunceli'deki aday adaylık açıklamamda da söylemiştim. Ben sözüm arkasında durmak zorundayım. Konu milletvekili seçilip seçilmeme meselesi değil. Partiye adaylıkla ilgili herhangi bir evrak vermedim. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı aradım  “ İsmimi aday olarak yazmayın” dedim. Genel Başkanımızla da görüştüm. Buna rağmen listede adımı gördüm. Ben evrak vermedim bu nedenle YSK benim adaylığımı düşürür. Parti adaysız kalır. Onun için adaylıktan çekildiğime dair dilekçemi bugün YSK’ya vereceğim."

 


  http://www.radikal.com.tr/133186613318662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dersim de Hdplilerin estirdiği terör.. - user573727

  Dersimde özellikle CHP lilere, HDP partizanlarının açık tehditlerini inkar eden var mı hala?? Orada yaşayan biri olarak şahsen şahidim.. Dersimdeki diğer CHP den istifaları hatırlayın.. neden durduk yerde istifa ediyorlar sizce?? HDP lilerin barış ve kardeşlik sahteliğini, ikiyüzlülüğünü yerinde yaşayıp görmüş biri olarak söylüyorum bunları..Var mı ötesi??

  Tehdit etmişlerdir - user1149916

  Tehdit edilmiştir.