CHP'ye 12 yıl sonra kadın grup başkanvekili

CHP'ye 12 yıl sonra kadın grup başkanvekili
CHP'ye 12 yıl sonra kadın grup başkanvekili
Meclis'te yemin etmeyen CHP'de yeni grup başkanvekilleri belirlendi: Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan. Emine Ülker Tarhan, CHP'de 1999'dan sonra göreve gelen ikinci kadın grup başkanvekili oldu.

Bugün yapılan toplantıda grup başkanvekilleri belli oldu. Yeni grup başkanvekilleri; Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan. Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce daha önceki dönemde de aynı görevi yürütüyordu.

Emine Ülker Tarhan CHP tarihindeki ikinci kadın grup başkanvekili oldu. Daha önce 1996-1999 yılları arasında Oya Araslı aynı görevi yürütmüştü. Dokuz kişiden oluşan Grup Yönetim Kurulu, 7 kişiden oluşan Grup Disiplin Kurulu ve 2 denetçi için de seçim yapıldı. Bu arada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , bir araya geldiği Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in Meclis Başkanlığı için aday olabileceği izlenimi aldığını söyledi. 


CHP'de Grup Yönetim Kurulunun 9 üyesi de belirlendi. Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Manisa Milletvekili Sakine Öz, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Grup Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildi.

Grup Disiplin Kurulu ise Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ve Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova’dan oluştu. Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve İzmir Milletvekili Aşkın Türeli de grup denetçisi seçildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/105450510545054

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ASİL TÜRK KADINI BÖYLE OLUR - yüce_hunlu

  Tebrik ediyoruz kendisini darısı uyutulanların başına

  ilklere devam - pekmez_2042

  Sosyal devlet konusunda da ilkler bekliyoruz. Çok daraldık biz.

  çok hoş bir bayan - Gaspıralı

  siyasi görüşü umurumda değil.bundan kendisini ekranlarda sıkça görecek olmanın mutluluğu yaşıyorum

  Kadın - Orhan Tez

  Kadının etkin olması önemli.