CHP'ye general aday

CHP, 28 Mart'taki yerel seçimlerde, emekli tümgeneral Selahattin Yücel'i Çorum'dan aday gösterecek.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - CHP, 28 Mart'taki yerel seçimlerde, emekli tümgeneral Selahattin Yücel'i Çorum'dan aday gösterecek. Selahattin Yücel ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, bugün toplanacak CHP Grubu'nda yapılacak törenle partiye katılacak.
CHP lideri Deniz Baykal'ın başkanlığında dün toplanan Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) emekli tümgeneral Yücel'in Çorum' dan aday gösterilmesi benimsenirken, uzun süredir CHP'ye dönmesi için görüşmeler yapılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan'ın da yeniden adaylığı kesinleşti.
Doğan'ın üyeliği, yaklaşık iki yıl önce hakkındaki kamu davaları nedeniyle askıya alınmıştı. Doğan da tepki göstererek CHP'den istifa etmişti. Doğan dün, CHP tüzüğünün 12. maddesine göre yeniden üyeliğe kabul edildi.
MYK'da bazı il ve ilçelerin belediye başkan adayları ile belediye meclis ve il genel meclis üyeliği adaylıklarının aday yoklama yöntemiyle belirlenmesi kararlaştırıldı. CHP'ye 12 bin adayın başvurduğu, başvurular için toplam 8 trilyon lira ödedikleri öğrenildi.