CHP'ye haciz geldi

CHP'ye haciz geldi
CHP'ye haciz geldi
CHP Adana İl Başkanlığı'nın genel seçim çalışmalarında reklam ve tanıtım işlerini yürüten ajans, parasını alamayınca icra takibi başlattı.

Can KÜÇÜKÖZKAN

ADANA - Adana 7’nci İcra Müdürlüğü’nün 2012/2089 dosya numarasıyla başlatılan icra takibinde Adana Reklam Ajansı yöneticileri, geçen yıl Haziran ayında yapılan seçimler öncesi CHP ’nin kampanyasındaki reklam ve tanıtım işlerinin parasının ödenmediği gerekçesiyle Adana 7’nci İcra Müdürlüğü’ne başvurdu.

Başlatılan icra takibinde asıl alacağın 104 bin 589 lira olduğu, icra takibinin, faiz, masraf ve avukat ücretiyle birlikte 135 bin 603 liraya ulaştığı belirtildi.

CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, partilerinin ilgili firmaya dosyada belirtilen rakam kadar borcu bulunmadığını, daha az olduğunu savundu. Karalar, "Partiler yürüyen bir mekanizmadır. Borcu da olacak, alacağı da. Ancak, firma ödeme yaptığımız faturaları da takip dosyasına koymuş. Borcumuz, sözü edilen rakamın 3’te 1’i kadar. Onu da firmayla görüştük. Birkaç gün içinde ödeyeceğiz" dedi. (dha)