CHP'ye Türkiye güzeli aday adayı

CHP'ye Türkiye güzeli aday adayı
CHP'ye Türkiye güzeli aday adayı
Türkiye güzeli Özlem Kaymaz CHP'den milletvekili adayı adayı oldu. Kaymaz ön seçimde manken Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu aday adaylarıyla yarışacak.

RADİKAL- CHP ’de aday adayı olmak için 2 bin 822 kişi başvurdu. Başvuru yapanlar arasında  1992 yılında Türkiye güzeli seçilen manken Özlem Kaymaz ile manken Tuğba Özay da var. Kaymaz   İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olduğunu sosyal medyadan duyurdu.  Kumbasar şunları yazdı: "CHP İstanbul 1.Bölge milletvekili aday adaylığı başvurusu yapılmıştır. Bir kadın, bir anne , bir yüzücü, bir yelkenci, bir İtalyan Liseli, bir Galatasaraylı, bir Kadıköylü , bir Türkiye Güzeli , bir engelli çocuk annesi , bir Cumhuriyet çocuğu olarak 16 yıl ülkemden uzakta yaşadıktan sonra şimdi kendi vatanımda, hepimizin davası için elimi taşın altına koymaya karar verdim! Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun."

ÖN SEÇİMDE ÖZAY İLE YARIŞACAK

Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz İstanbul 1. Bölge'den ön seçime giriyor. Ön seçimde rakipleri arasında manken Tuğba Özay da var. 

ÖZLEM KAYMAZ KİMDİR?
Özlem Kaymaz, 14 yaşında Marie Claire’in kapağına çıkan ilk Türk kızı oldu. 1992 yılında 18 yaşındayken Türkiye Güzeli olarak taç giydi. ‘İtalyan Liseli’, ‘Sörfçü Türkiye Güzeli’ olarak o dönem hafızalara kazındı. 23 yıl mankenlik yaptıktan sonra hayalindeki erkekle, Hollandalı Watze De Vries’le karşılaştı. Evlenip Hollanda’ya yerleşen Kaymaz, 15 yıl sonra ailesiyle Türkiye’ye döndü.

TUĞBA ÖZAY KİMDİR?

Tuğba Özay 10 Şubat 1978'de İstanbul'da doğdu. Mankenliğe 1994'de bir Vakko defilesi ile başladı. 1995'de Miss Model of Turkey seçildi, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci oldu. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de aldı. 1996'da Paris'te modellik kariyerine başladı. Aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçildi. 14 yıllık meslek hayatında 200 üzeri odül kazandı. Özay, bir çok TV dizisi ve filmde rol almış, Ferhan Şensoy ve Abdullah Şahin tiyatrolarında oyunlarda sahneye çıkmıştır