Çiçek isyan etti: Milletvekilleri dünyanın en zor işini yapıyor

Çiçek isyan etti: Milletvekilleri dünyanın en zor işini yapıyor
Çiçek isyan etti: Milletvekilleri dünyanın en zor işini yapıyor
Meclis'in bütçesi görüşülürken konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletvekillerinin dünyanın en zor işini yaptığını iddia etti.
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA – TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Meclis’in bütçesi görüşülürken konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletvekillerinin dünyanın en zor işini yaptığını iddia etti. Milletvekillerinin statüsünün belli olmadığını söyleyen Meclis Başkanı Çiçek, sözlerine şöyle devam etti:

“Her siyasi partimiz bir köşesinden tutarak önümüzdeki bu sıkıntıları aşabiliriz. Milletvekilleri ile ilgili bir düzenleme olduğu zaman kıyamet kopuyor.

Halbuki onun çok daha ötesinde devletin başka organlarında, başka statüde olanlarına her türlü imkan verildiği zaman kimsenin ne sesi ne soluğu çıkar, dünyanın en zor işini yaparız, vatandaşın düğününde cenazesinde yanı başında olan milletvekilleridir. Azıcık şartları iyileştirecek bir düzenleme olduğunda attığımız atacağımız adıma bin pişman oluyoruz. Onun için şu statüyü belirlememiz lazım. Bu statünün belirlenmesinde Meclis Başkanı olarak kamuoyu önünde dahil, her türlü çabayı göstermeye ve bu düzenlemenin yapılması konusunda üzerime düşeni yapmaya hazırım.

Bunu ötelediğinizde yeni sorunlar çıkacak. Kendi aranızda bunu konuşup dışarıya gelince de sıkıntıları göğüsleme noktasında beraber olamazsak önün gelen milletvekilleri ile ilgili yerli yersiz değerlendirmeleri yapmaya devam edecektir. Bunu mutlak surette gerçekleştirmek zorundayız”