Çiller ve Kazan'a 28 Şubat daveti

Çiller ve Kazan'a 28 Şubat daveti
Çiller ve Kazan'a 28 Şubat daveti
28 Şubat döneminde Refahyol hükümetinin Başbakanı olarak görev yapan Tansu Çiller ve Adalet Bakanı Şevket Kazan soruşturma kapsamında mağdur olarak ifade verecek.

radikal.com.tr - Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin 28 Şubat soruşturması kapsamında 1997’nin Başbakanı Tansu Çiller ve Adalet Bakanı Şevket Kazan’ı mağdur sıfatıyla ifade vermeye davet etti. Böylece Savcı Bilgin 7 Ekim günü TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’na ifade verecek olan Çiller’i daha önce dinlemiş olacak. Çiller daha önce komisyona vereceği ifade için, “Bugüne kadar hiç konuşmadım artık her şeyi anlatacağım, elimde geniş bir arşiv var” demişti. Tansu Çiller’in bugün öğleden sonra ya da yarın ifade vermesi bekleniyor.

 


MEDYA ÜYELERİ DE İFADE VERECEK


Öte yandan soruşturma kapsamında bugün medya dünyasının ünlü isimlerinin savcılıkta ifade vermesi bekleniyor. İfadesine başvurulacaklar arasında dönemin medya patronları Aydın Doğan, Dinç Bilgin gibi isimlerle Sedat Ergin ve Fatih Çekirge gibi köşe yazarı ve muhabirlerin de yer aldığı öğrenildi.