Çocuklardan 'Silaha hayır'

Dünya Çocuk Birliği, 'Sevgi ve Barış için Silahlanmaya Hayır' paneli düzenledi. Ankara'daki çeşitli ilköğretim okullarından panele katılan öğrenciler, açtıkları pankartlarda sevgi, barış ve dostluk mesajı verirken, bir kısmı da medyanın tutumunu eleştirdi.

ANKARA - Dünya Çocuk Birliği, 'Sevgi ve Barış için Silahlanmaya Hayır' paneli düzenledi. Ankara'daki çeşitli ilköğretim okullarından panele katılan öğrenciler, açtıkları pankartlarda sevgi, barış ve dostluk mesajı verirken, bir kısmı da medyanın tutumunu eleştirdi.
Panele Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de katıldı. Öğrencilere 'silahsızlanma' mesajı veren Çelik, ilk icat edilen silahın huzuru bozmak için değil, barışı korumak için kullanıldığını söyledi. Bireysel silahlanmanın günlük hayatı tehdit ettiğini belirten Çelik, "Bir doktora neşter verirsek, onunla hastayı iyileştirir, ama bir serseriye bıçak verirsek karın deşer. Silahlar, güvenliği, barışı sağlayan güvenlik güçlerinde olmalı. Biz çocuklara güveniyoruz. Siz uyarırsanız, balkonlarda oynayan çocuklar maganda kurbanı olmaz" dedi.