Çorum'da HDP il başkanına saldırı

Çorum'da HDP il başkanına saldırı
Çorum'da HDP il başkanına saldırı
HDP Çorum İl Başkanı Ali Akkaya ile beraberindeki 3 kişi, seçim çalışmaları sırasında saldırıya uğradı.

RADİKAL - HDP Çorum İl Başkanı Ali Akkaya, Alaca ilçesinde seçim çalışması yaptıkları sırada beş kişilik grubun saldırısına uğradıklarını söyledi.

Akkaya, Bahabey Caddesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede seçim çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. İlçeye gitmeden önce İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi verdiklerini, ziyaretlerde iki polisin kendilerine eşlik ettiğini kaydeden Akkaya, "Cumhuriyet Caddesi'ndeki kahvehaneden çıktığımız sırada beş kişilik grubun saldırısına uğradık" dedi.

Kendisi ve üç arkadaşının darbedildiğini, alnından ve kaş bölgesinden yaralandığını belirten Akkaya, saldırganların polis tarafından uzaklaştırıldığı anlattı. Akkaya, parti aracına da saldırıldığını ifade ederek, polisin müdahalesiyle aracın zarar görmediğini söyledi.

Yeteri kadar emniyet tedbiri alınmadığını kaydeden Akkaya, yaşananlara rağmen sağduyulu davrandıklarını ve olayın büyümemesine gayret gösterdiklerini vurguladı.
Saldırıyı kınayan Akkaya, " Türkiye genelinde partimize yönelik saldırılar yapılmaktadır. Bu saldırıları kınıyoruz. Halkımızın yanımızda yer alacağına sonuna kadar inanıyoruz. Demokrasi mücadelemizden ödün vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu saldırılar bizi yıldırmayacaktır" şeklinde konuştu.
Akkaya, suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

GÖZALTI YOK

Açıklamanın ardından "Barışa uzanan eller kırılsın. Saldırılar bizi yıldıramaz" sloganı atan grup, beş dakikalık sessiz oturma eyleminin ardından dağıldı.
Öte yandan, olayla ilgili iki kişinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.
AA


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Türkiye

  ,

  hdp

  ,

  Demokrasi

  ,

  Parti

  ,

  suç

  ,

  emniyet