Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım için de meydanlara inecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım için de meydanlara inecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım için de meydanlara inecek
Hafta sonu yapılan AKP kongresine damgasını vuran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, 1 Kasım öncesinde birçok ilde 'açılışlara katılması' yani miting yapması bekleniyor. Kulislerde 7 Haziran'dan sonra Erdoğan'ın "işi çok daha sıkı tuttuğu" ve partinin yeni yol haritasını belirlediği konuşuluyor.

RADİKAL – AKP ’nin 5. Olağan Kongresi’ne damgasını vuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın, seçim sürecinde de işi sıkı tutacak.

Kendisine yakın isimleri parti yönetimine getiren Erdoğan’ın 1 Kasım seçim sürecinde de tek başına iktidarı yakalamak için özel stratejileri hayata geçireceği belirtiliyor.

YENİ YOL HARİTASI DA ERDOĞAN’DAN

Seçimlerde tek başına iktidarı kaybeden ve yüzde 40’lara gerileyen AKP’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın inisiyatifiyle belirlenen yeni yol haritasının hayata geçirileceği belirtiliyor. Milliyet gazetesinden Abdullah Karakuş’un aktardığı kulis bilgilerine göre, hafta sonu yapılan AKP Kongresi’nin her anında ağırlığını ve izlerini hissettiren Erdoğan, bu etkiyi genel seçim listelerinde de gösterecek.

‘BAŞKANLIKTAN VAZGEÇMEDİ’

Erdoğan’ın özellikle oyların düştüğü illere yönelik özel stratejiler üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Seçimler sonrasında neden oy kaybedildiğine yönelik hazırlanan raporların da yeni stratejilere yön vereceği dile getiriliyor.

Milliyet’in haberine göre, Saray’a yakın kaynaklar Başkanlık sistemine geçiş tartışmalarının şimdilik rafa kalkmasına rağmen bundan vazgeçmenin mümkün olmadığını dile getiriyor.

SEÇİM MEYDANINA ÇIKACAK MI?

Erdoğan’ın 7 Haziran seçimi gibi meydanlara tekrar çıkıp çıkmayacağı da tartışılıyor. Erdoğan’ın Ak Saray’da yaptığı muhtarlar toplantısını artırması ve yine illerde açılışlara katılması bekleniyor.

GÖZLER ABDULLAH GÜL’DE

Partinin kurucularından ve önemli isimlerinden Abdullah Gül ve ona yakın isimlerin 1 Kasım seçimleri sürecinde ne yapacağı da merak konusu. AKP, ‘Abdullah Gül tartışmaları’ nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde Kayseri’de 100 bin dolayında oy kaybetmişti.

Yeni MKYK’da yer bulan ve 1998-2015 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki’nin de Kayseri ile ilgili özel çalışma yapması bekleniyor.