Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedeli ne olursa olsun engel olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedeli ne olursa olsun engel olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedeli ne olursa olsun engel olacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kızılay Ödül ve iftar töreninde konuştu.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'nin güneyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun buna engel olacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılay Ödül ve İftar Töreni'ndeki konuşmasının önemli satırbaşları şöyle:

'' AVRUPA 'NIN DUYARSIZLIĞI HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE''

12 yıl önce Türkiye olarak bizim verdiğimiz destek 45 milyon dolardı. Şimdi 4,5 milyardolar civarında.
Türkiye’nin güney sınırında son dört yıldır yaşadıklarımız ortada. Avrupa’nın duyarsızlığı da herkesin gözü önünde batı yanımıza geldiği zaman övüyor ama hadi siz de dediğimiz zaman yok.
Mülteci teknelerinin batmasına göz yummakla kendi ülkenizi refahınızı koruyamazsınız.
Batıda çöpe dökülen yemeğin miktarı Afrika’da açları doyuracak miktardadır.

''TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR''

Sonuna kadar bu şekilde davranacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu insani dramın tüm yükünü Türkiye ve komşu ülkelere yüklemenin haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Suriye’ye silah gönderenlerin, bomba gönderenlerin bu fakir fukaraya zerre kadar bir desteği var mı? Yok. Bunun bedelini er geç ödeyecekler.

Kobani’deki olayları bahane edenler 6-7-8 Ekim’de Türkiye’de olaylar çıkardılar ve 50 kişi hayatını kaybetti. Yine aynı şehirde olaylar yaşanıyor ve aynı çevreler Türkiye’yi karıştırmaya çalışıyor.

"ATTIĞINIZ TWEET'LER SİZİN O KAPKARA YÜZLERİNİZİ BEYAZA ÇIKARMAYACAKTIR"

Utanmadan, sıkılmadan 'terörist Türkiye' diye cirit atanlara sesleniyorum: Sizde haysiyet varsa, şeref varsa, Kobani'den kaçanlara kucak açan ülkeye siz nasıl terörist diyorsunuz?"

Eğer sizlerde haysiyet varsa Kobani’den gelenleri ülkesinde barındıranlara ‘terörist’ deme hakkını nerden alıyorsunuz? Attığınız tweet’ler sizin o kapkara yüzlerinizi beyaza çıkarmayacaktır.

Türkiye Suriye’deki özgürlük mücadelesine elbette destek veriyor. Irak’takilere elbette iyi niyetle yaklaşıyor. Ama bunu yaparken teröristlerle bir araya gelmiyor. Türkiye’yi kimse onlarla yan yana gösteremez.

Tırlarımızı çevirenlerin kim olduklarını şuan herkes çok açık bir şekilde görüyor.  Bayırbucak Türkmenleri’ne giden yardımın yolunu kesenlerin kim olduklarını bugün çok daha açık bir şekilde ortada.

"SURİYE'NİN GÜNEYİNDE DEVLET KURULMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Suriye'nin güneyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun buna engel olacağız. Biz bölgedeki demografik yapının değişmesine göz yummayacağız

Biz, Suriye ve Irak’ta huzun bir an önce sağlanması konusunda üzerimize düşenleri yapacağız.

 


  http://www.radikal.com.tr/138656813865687

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bedel - user383887

  Türk halkı, milleti sizin iktidar hırsınız için asla SAVAŞMAZ, BEDEL ÖDEMEZ. ORTA DOĞU'DA MÜSLÜMANLARIN yaşadığı bütün acılar sizin yanlış politikalarınızı sonucudur.

  YİNE KONUŞMAYA BAŞLADI - m.rozbilen

  Huylu huyundan vaz geçmez derler, gerçekten doğruymuş. Hani anayasal sınırlara çekilecekti sayın Erdoğan? Yine kendini tutamayıp seçim öncesindeki sözde açılışlar adı altındaki mitingler ve şimdi de ödül ve iftar yemekleri adı altında söylediklerine bakın. Rahmani bir tek söz yok, savaş çığırtkanlığı dışında. Oysa bizzat kendileri tarafından bu güne kadar yürütülen Suriye politikası yüzünden Ortadoğuyu cehenneme çevirmiş, şimdi de Davutoğluyla birlikte Türkiye'yi de bu kirli savaşa sokmaya çalışmaktadır. Sayın Erdoğan asla benim C.Başkanım olamaz. Zira geleceğimizi mahveden alt yapıyı hazırlayan, mağdur ve fukara durumuna getiren birini kendi C.Başkanım olarak kabul etmiyorum. IŞİD belasını dünyanın ve ortadoğu halklarının başına musallat edenler sorumluluktan kurtulamazlar. Faturasını da bizlere ödetemezsiniz.Siz ödeyeceksiniz sayın Erdoğan. Yok kuzey Suriyede devlet kuruluyormuş, yok biz müsaade etmeyeceğiz lafları hem boş kabadayılık hem de inandırıcı ve barışçıl değildir. Hem kurulacaksa bize ne? Kaldı ki bu sonu siz hazırladınız. IŞİD kafirine ve Esada tahammül ediyorsun da Kürtlere neden tahammül yok? Unutmayın, Kürtler bizim kadim dostlarımızdır. Onlara karşı her düşmanlık, bize her zaman barış ve dostluk eli olarak geri dönmeyebilir.

  Turkiye'nin Dogu ve Guneydogusu... - AT1928

  Sen bu sekilde densize irkcilik yapmaya devam edersen, pek yakinda Turkiye'nin Dogusu ve Guneydousunda da ayni durumla karsi karsiya kalacaksin!

  yardımmış peh - user1112591

  YA sen suriyenin kuzeyinde devlet kurdurmayız derken bile kendinle çelişiyorsun bunu diyen adam her türlü illegal yola başvurur sen kendi demenle DAEŞ le kolkolasın ...

  Bunlar çark etme manevralari.. - baizzet1925_379

  Suriye`yi akil hocan karistir dediginde düsünecektin. TSK`ya neden bu kumpaslar kuruldu, Kozmik Odanin sirlari Arinç`in harekatiyla isportaya düsürüldü ve sivil savunma sekteye ugratildi. Gelen tehlikeyi elbette ancak ve ancak senin gibi büyükkkk vizyon sahibi olanlar görürdü. iyide bayram degil seyran degil , bu hiddet niye? Seçim sonuçlari tabiki. Peki büyük abin bu ise ne diyor?

  Samimi olmak gerekir - user387562

  Suriye'nin, güney'inde veya başka bir yerinde devlet kurulmasına karşı olanların, Suriye'nin iç işlerine müdahale etmemesi gerekir. "Ha düştü, ha düşecek" demek bile, merkezi otoritenin zayıflamasına yol açar. Sistemde boşluklar oluşmaya başlarsa, vay o ülkenin haline.. 30 dan fazla ülkeden devşirilen eli kanlı katiller, Suriye'de terör estirirken, Esad'ı hedef alırsanız, bu sonuç kaçınılmaz olur. Umarım belaya batmayız.

  - user1112566

  reisim daha önceden Irak'ın kuzeyinde musade etmicektiniz bence ona sen karar veremessin mantıklı düşünen Avrupa ülkeleri varken sen 50 yıl geriden geliyosun