Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu beyefendi kestane pazarında hocaefendiydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu beyefendi kestane pazarında hocaefendiydi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu beyefendi kestane pazarında hocaefendiydi
Kahramanmaraş'taki toplu açılış töreninde paralel yapı üzerinden muhalefete yüklendi. "Daha birkaç yıl öncesine kadar birbirlerine her türlü hakareti edenler, nasıl olduysa bugün aynı çatı altında buluştular. Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi" dedi.

RADİKAL- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş Müftülük Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'na yönelik makam aracı eleştirilerine değindi: Tuttular kaynak sorusuna cevap verdiler: Diyanet İşleri Başkanı’nın altındaki Mercedes. Bu Mercedes’in değeri 320 bin lira. Ve kaynak oymuş. Ben de dün sabah aradım Diyanet İşleri Başkanı’nı… Dedim ki, “Cumhurbaşkanlığı’ndaki zırhlı Mercedeslerden birisini ben makamınıza tahsis etmek istiyorum. Ve tahsisi yaptım. Zırhlı bir Mercedes şimdi Diyanet İşleri Başkanımızda. Kardeşlerim, ya Diyanet İşleri Başkanlığı makamı böyle oyuncak mı ya…

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

'YURTDIŞINDAKİ TÜRKLER BU FIRSATI DEĞERLENDİRSİN'

- Bu seçimde şimdiye kadar (yurtdışında yaşayan) 500 bin vatandaşımız oylarını kullandılar. Önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artacağına, rekor seviyelere ulaşacağına inanıyorum. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımdan bu imkanı, bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyorum. Bugüne kadar oylarını kullanmayan kardeşlerimiz varsa gitsinler, başkonsolosluklarda veya gümrük kapılarında oylarını kullansınlar.  Türkiye 'nin geleceğinde onlar da oylarıyla söz sahibi olsunlar. Türkiye'nin özgürlükler noktasında, haklar noktasında, demokrasi
mücadelesinde, Çözüm Süreci'nde, terör örgütüne karşı kararlı duruşlarını sergilesinler.

'KESTANE PAZARINDA HOCAEFENDİYDİ'

- Daha birkaç yıl öncesine kadar birbirlerine her türlü hakareti edenler, nasıl olduysa bugün aynı çatı altında buluştular. Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti, bu paralel çatıya ve çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah, can ciğer kuzu sarması oldular. Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi. Değil mi? Şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bakıyorsunuz bal kaymak olabiliyor?

'BİR TANE LAFTA MERCEDES'İ...'

- (Diyanet İşleri Başkanlığı'nın makam aracı) Yani altındaki bir tane lafta bir Mercedes’i zırhı filan olmayan değeri 320 bin lira… Bunların çocuklarının altında ‘Porche’ler var, onlarla geziyorlar.