'Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı kıldıracak'

'Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı kıldıracak'
'Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı kıldıracak'
Yeni Akit yazarı Sinan Burhan; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Ak Saray'da yeni yapılan Millet Camisi'nde cuma namazı kıldıracağını öne sürdü.

RADİKAL – Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı içerisinde geçtiğimiz hafta açılan Millet Cami’nde Erdoğan’ın cuma namazı kıldıracağı iddia edildi.

Yeni Akit gazetesinin yazarı Sinan Burhan bugünkü köşesinde bu iddiayı dile getirerek, “Köşke yakın dostlarımız da bu bilgiye itiraz etmedi” dedi.

Caminin açılışına katıldığını belirten Burhan, “Cami açılışında eksik olan bir nokta vardı. O eksiklik de Sayın Cumhurbaşkanının Cuma kıldırmamasıydı. Dini bilgisinin iyi olduğunu bildiğimiz Erdoğan, Cuma namazı da kıldırsa iyi olur dedim. Sonra ufak bir araştırma sonunda aldığım bilgi ve edindiğim izlenim, evet Cumhurbaşkanımız Cuma namazı kıldıracak. Köşke yakın dostlarımız da bu bilgiye itiraz etmedi” ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  Cami

  ,

  İddia

  http://www.radikal.com.tr/139255313925533

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ya sabır! - user433512

  Allah'ım,Akl'ıma mukayyet ol,sabır gücü ver,âmin!

  Daha neler? - efemustafa

  Böylece bir eksiğimiz daha tamamlanmış olacak. Birilerinin gözünde "darülharp" olmaktan çıkarız belki.

  cuma namazı - gomen

  Din bilgisi çok iyimiş.Cuma namazı rahatlıkla kıldırabilirmiş.Din bilgisi olması yeterlimioluyor yani Yaptıklarının hiç mi bir önemi yok.O din biilgisini nerede kullanmış.Dinin günah olarak gördüğü durumlardan uzak kalabilmişmi.Akit olayını biliyoruz zaten.Dini amaç değil sadece güç için araç olarak kullanılan islam dünyasının neden batının gerisinde kaldığı ortada.Dinin özü kaybedilmiş.iş dindarlık adına gösteri alanına çevrilmiş.Artık cuma namazı bile gösteri alanına çevrilmiş reklamı yapılıyor.Ne dindar bir cumhurbaşkanımız var.Cuma namazı bile kıldıracak.Yaptıklarımı, hiç önemi yok.Bak cuma namazı kıldıracak, bir müslaman daha ne ister.