Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez tweet attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez tweet attı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez tweet attı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'baş belası' 'Mesaj atacak kadar boş vaktim yok' dediği Twitter'dan bireysel olarak ilk mesajını attı. Erdoğan kendi yazdığı ilk mesajında sigaranın "sinsi bir zehir olduğu" vurguladı

RADİKAL –  Başbakanlığı döneminde 'Benim tweetle hiç işim yok. Bu kadar boş zamanım yok' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ilk 'resmi' tweetini attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , ilk paylaşımını 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptı. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz yaptığı açıklamada 'Kendi attığı tweetleri 'RTE' rumuzuyla sonunda belirtiyor' dedi.

Sigaranın zararlarıyla ilgili mesajlar gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigaranın içene ve çevresine verdiği zarara değindi. Erdoğan, #SigarayaTeslimOlma etiketini de kullandı.

Tayyip Erdoğan’a ait hesaptan, daha önce, yaptığı konuşmalardan cümleler paylaşılıyordu.


TWITTER İÇİN NELER DEMİŞTİ?
Baş belası: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde baş gösteren Gezi Parkı eylemlerinin en sıcak olduğu günlerde, olayların büyümesiyle ilgili olarak Twitter programını suçlamış, 2 Haziran 2013 günü, Habertürk televizyonunda katıldığı bir programda twitter için “Tam bir baş belası” demişti.

O kadar boş zamanım yok: Erdoğan, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından da sosyal medya üzerinden yayılan ses kayıtlarına ve paylaşımlara tepki göstermiş, 11 Şubat 2014’te AKP ’nin TBMM’deki grup toplantısında, “Tweetle hiç işim yok, takip ettiğim de yok. Benim bu kadar boş zamanım yok. Twitter kullananlara hakaret etmiyorum ama benim bu kadar zamanım yok. Gece gündüz demeden işime bakıyorum” demişti.

Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız: 30 Mart 2014’teki yerel seçimlere sayılı günler kala, bir süredir sosyal medya üzerinden yayılan “çok önemli bir ses kaydının yayınlanacağı” iddialarına tepki gösteren Erdoğan, “Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler" demişti. Erdoğan’ın 20 Mart 2013’te Bursa mitinginde yaptığı bu konuşmadan kısa bir süre sonra da Twitter ve Youtube kanallarına erişim engellenmişti.