Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkeleri ziyaretinin ikinci durağı olan Küba'nın başkenti Havana'da temaslarına başladı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Küba’nın başkenti Havana’daki temaslarına, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazar Jose Marti’nin anıtına çelenk bırakarak başladı.

Şair ve yazar Jose Marti’nin anıtını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke millî marşlarının çalınmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve anıta çelenk bıraktı.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler anıtın müze bölümünü ziyaret etti. 

RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , resmî ziyaret için bulunduğu Havana'da, Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılandı.

Devlet Başkanlığı Sarayı´ndaki tören, iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro, tören kıtasını selamladı. Karşılama töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro´nun başkanlığında heyetler arası görüşmelere geçildi. Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de hazır bulundu. (DHA) Küba basını: Erdoğan bir değil, 2 cami istiyor