Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'nda iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'nda iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'nda iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda askerlerle iftarda bir araya geldi.

RADİKAL- Muhafız Alayı'na gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından karşılanan Erdoğan, 16 Türk devletini temsil eden tarihi kostümlü askerlerin arasından geçerek iftarın yapılacağı binaya girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Orgeneral Özel, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından iftarın yapıldığı yemek salonuna geçti ve burada Muhafız Alayı'nı selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orgeneral Özel ve askerlerle oturduğu masada, bir süre erlerle sohbet etti. Ezanın okunması ve yemek duasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'na afiyet olsun dileğinde bulundu.

Erdoğan ve Muhafız Alayı, daha sonra mercimek çorbası, pirinç pilavı, tas kebabı, yoğurt ve iftariyeliğin yer aldığı tabldotla iftar yaptı.

İftara, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ve diğer bazı üst düzey askeri yetkililer katıldı.

(AA)


  http://www.radikal.com.tr/139382313938231

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  boyle - user649322

  boyle iste dini kavramlar yerlestiriliyor, normal olan inanmak, iftar yapmakmis gibi. herkesle iftar yapiyor adam. belki hicbiri oruc tutmuyor onlarin. benim gidip muhafiz alayiyla ne bileyim star wars'in sinemaya gelmesinin yildonumu yapmam gibi.