Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pes etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pes etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pes etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, demokrasinin terör saldırıları karşısında pes edecek bir sistem olmadığını belirterek, "Ben de cumhurbaşkanı olarak buna sonuna kadar gerekli mücadeleyi vereceğiz ve direneceğiz" dedi. Erdoğan, bugün AK Parti binasındaki işgal için de "AK Parti'nin Kartal ilçe teşkilatına bu terör örgütünün yaptığı saldırıyı da özellikle çözüm sürecine yönelik bir tavır olarak görüyorum" ifadesini kullandı.

RADİKAL - Romanya’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , özetle şunları söyledi:

Terör tüm dünyanın sorunudur. Teröristler bedelini ağır ödediler. Savcımıza Allah’tan rahmet diliyorum, Rabbim şehidimizi cennetiyle cemaliyle inşallah müşerref kılar.

'AKŞAM TAZİYEYE GİDECEM'

İnşallah kendilerine de bu akşam taziye ziyaretinde bulunacağım. Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

'ÇÖZÜM SÜRECİ DE HEDEF ALINIYOR'

AK Parti ’nin Kartal İlçe Teşkilatı'na bu terör örgütünün yaptığı saldırıyı da özellikle çözüm sürecine yönelik bir tavır olarak görüyorum. Baltalamaya yönelik bir tavır olarak görüyorum. Demokrasiye inanmayanların tavrı olarak görüyorum. Tabi ki bütün bunlar bilinmelidir ki demokrasi bu tür saldırılara pes edecek kadar basit bir sistem değildir.

'DİRENECEĞİZ'

Demokrasiye inananlarında bu tür teröristlerin karşısında hep birlikte durması şarttır diye düşünüyorum. Ben de cumhurbaşkanı olarak buna sonuna kadar gerekli mücadeleyi vereceğiz ve direneceğiz."

'BAZI HASSASİYETLERİ DAR KAPSAMLI ZİRVEYLE ELE ALACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , gazetecilerin sorularını da yanıtladı

Soru: Yaklaşan seçimler öncesi bu tarz provokatif eylemlerin artacağı endişesi var. Bu endişeyi taşıyor musunuz? Zirve toplamanız söz konusu mu?

Biliyorsunuz devletlerin yönetimlerinde endişesiz an olmaz. Her an endişeyle yaşarsınız. Buna karşın her türlü tedbiri alırsınız. O tedbirin halka yansımasını özellikle bu tür eylemlerin ortadan kalkması suretiyle sağlarsınız. Bizler duyarlı olmaya mecburuz. Fakat bazı hassasiyetlerin özellikle ülkemize inşallah döndükten sona dar kapsamlı zirveyle ele almak suretiyle değerlendirmesini yapacağız.

Çünkü bir çözüm süreci ortada. Bu ortadayken istismarların çok farklı şekilde gündeme geldiğini görüyoruz. Bu malum terör örgütü veya örgütleri ülkemizin içerisinde yeni değil. Bunların da değerlendirmesini yapacağız.

'MİLLİ BİR DURUŞ SERGİLENMELİ'

Fakat bir şey tabi çok çok önemli. Yani terör örgütünün bu vahşetlerdeki caniliği alçaklığı, bunlar üzerinden siyaset yapmaya gayret edenlerin yaklaşımları. Siyasi partiler bugün milli bir yaklaşım ortaya koymazsa, ne zaman bir milli yaklaşım, duruş ortaya koyacaklar? Asıl bunun üzerinde durması gerekir.

'MEDYAYA YÖNELİK FARKLI DEĞERLENDİRMELERİMİZ OLACAK'

Bakıyorsunuz daha ilk andan itibaren medya kuruluşları dahi bunlarla el ele vererek, oradaki görüntüleri yayınlamanın gayreti içerisine giriyorlar. Ne elde edeceksiniz, neyi kazanacaksınız? Arkadan bunlarla ilgili anında yasaklar gelmemiş olsa yayınlamaya devam edecekler. Böyle bir anlayış olamaz. Bir taraftan DEAŞ’a konuşanlar, bir taraftan El Kaide’ye konuşanların bunlardan ne farkı var? Hepsi aynı.

Bunların değerlendirmesini yapıp farklı açıklamalarımız da olacak.

'HANİ SİYASET YAPACAKLARDI?'

Gidiyorlar bir ilçe teşkilatını basıyorlar, hani bunlar siyaset yapacaklardı. Hani bunlar silahları bırakacaklardı. Bunlar bugüne kadar hiç dürüst olmadılar. Dürüst olmadıkları gibi de buralardan devşirecekleri oylarla kendilerine gelecek hazırlamaya gayret ettiler. Temenni ediyorum ki bu olaylar bu yola hevesli olanlara ciddi bir ders olur diye düşünüyorum.

Ben şehidimize tekrar allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, milletine, tüm adalet camiasına sabırlar diliyorum. Güvenlik güçlerimize de oradaki bu akılcı ve görevlerinin gereğini yerine başarılı şekilde getirdikleri için de teşekkür ediyorum.

 


  http://www.radikal.com.tr/132600313260033

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kronik mağduriyet - Heathenpride

  Düşen oy oranlarını toplama derdine girdiler.

  Başbakan nerede? - brandywine06

  Cumhurbaşkanı AKP adına pes etmeyeceğiz diyor, başbakan da herhalde bir destek çıkar değil mi?!

  SÜREÇ YOK Kİ SALDIRI OLSUN - m.rozbilen

  Demokrasi ve çözüm süreci dediniz mi kafatasımız yerinden fırlıyor sayın C.Başkanım. Sayenizde olan demokrasimiz de gitti, Kürt sorunu yok diyerek çözüm sürecini de bitirdiniz. Ne kaldı geriye? Zatialinize saygıda kusur işleyememe ve işleyenin de ceza evini boylamadan başka. Ülke iyiye gitmiyor sayın C.Başkanım. Halk tedirginlik ve geçim sıkıntısı içinde. Yasaklarınız da tuz biber.