Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemde mezhep farkından ateist terör örgütlerini destekleyenler var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemde mezhep farkından ateist terör örgütlerini destekleyenler var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemde mezhep farkından ateist terör örgütlerini destekleyenler var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Endonezya Milli Güvenlik Akademisi'nde konuştu, 'tek derdimiz İslam' diyen Erdoğan, "Ülkemde mezhep farkından dolayı ateist terör örgütlerini destekleyenler var" diye konuştu.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , Uzakdoğu gezisinin ikinci ayağında Endonezya'nın başkenti Cakarta'da konuştu. Milli Güvenlik Akademisi'nde açıklamalarda bulunan Erdoğan'ın hedefinde mülteci kriziyle boğuşan Avrupa ülkeleri vardı. "Ege'den Avrupa'ya gidenlerin denizde boğulmaları için imkân hazırlıyorlar" diyen Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Suriyeli mültecilerin ülkemize faturası 6 milyar doları aşmış durumda.

- Rejim bombalarla terör örgütleriyle kendi insanına zulmetmeye devam ediyor.

- Tüm bu terör örgütleri ile ülkemiz karşı karşıya. DEAŞ böyle bir terör örgütüdür.

- Bu örgütün yaptıklarının dinimizde yeri yoktur. Bizim dinimiz Arapça 'barış' kelimesinden türemiştir.

- Bu örgüt eliyle dünyaya servis edilen görüntüler, dünyadaki İslam ve Müslüman algısına çok büyük zarar veriyor.

- Buna hep birlikte karşı koymamız lazım. Türkiye buna karşı koyuyor.

- Ama bazı karanlık odaklar var. Bu odaklar Türkiye’nin bu örgüte destek verdiği propagandası yapıyor. Asla Türkiye bu desteğin içinde olmamıştır.

AVRUPA'YA ELEŞTİRİ: 200 BİN KİŞİYİ MİSAFİR EDEMİYORLAR

- Ne Batı ülkeleri ne dünya bu konuda gösterdiğimiz hassasiyeti göstermemiştir.

- 2 milyon mülteciyi ülkesinde barındıran bir Türkiye var. Fakat Avrupa’nın tamamına bakınız onlar 200 bin kişiyi bile ülkelerinde misafir edemiyor.

-  Hatta Ege’den Avrupa’ya gidenlerin denizde boğulmaları için imkan hazırlıyor.

TEK DERDİMİZ VAR: İSLAM, İSLAM, İSLAM

- Çin Halk Cumhuriyeti’nden geliyorum. Bu konuları orada da görüştük. BM’de bir reform olması gerektiğini Sayın Şi de (Çin Cumhurbaşkanı) kabul ediyor. Sistemin değişmesi gerekir.

- Mezhep farklılıklarını bir kenara bırakmalıyız. Bizim tek derdimiz var: İslam, İslam, İslam… İslam’a gölge düşürülmesini kabul edemeyiz.

“MEZHEP FARKLILIĞINDAN DOLAYI ATEİST OLANLARI DAHİ SAVUNANLARI GÖRÜYORUZ”

- Bakıyorsunuz şu anda, Müslüman olduğunu söyleyen, fakat farklı mezhepten olduğu için, ülkemdeki terör mücadelesinde ateist olanları dahi savunanların olduğunu gördüğümüz bir dünya var. Böyle bir yaklaşım tarzını görüyoruz.

-Ama lafa geldiği zaman “Müslümanız” diyorlar. Ama öbür tarafta terörist, aynı zamanda ateist olan örgütleri bu mezhep farklılığından dolayı savunanları görüyoruz. Öyleyse bunlara karşı uyanık olmak zorundayız.


  http://www.radikal.com.tr/140686614068665

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BUNUNDA BILMEDIGI HIC BIRSEY YOK - BABATURK

  Herseyi biliyor. Muneccim gibi birsey...

  Ateizm ve Terörizm - user1122875

  Daha önce de aynı şahıs, ODTÜ öğrencileri için meydanda "bunlar ateizz bunlar terörizz" demişti. Benim anlamadığım, bu insanın destekçilerine "bana ülkede nefes alanı bırakmıyorsunuz" dediğimde karşı çıkmaları. Gel cesurca itiraf et, senin özgürleşmen, nefes alman siyasi olarak işime gelmiyor de! İçinde islam kelimesi geçiyor diye İŞİD demiyorsun, bir de her ağzını açtığında terörle eşleştirdiğin ateistleri bi düşün!

  Terörist, ateist - alpayari

  "Terörist aynı zamanda ateist" ne demektir? Bütün inançlara saygı nerede kaldı o zaman? Ateism suç mu yani? Hangi yasa ateizme suç der? İnsanlar inanç sistemlerini öğrenir ve farkında olmadan tek doğruymuş gibi kabul ederler. Kendi ırklarını seçmedikleri halde sanki tek insan türüne aitmiş gibi övünürler. Aslolan insanın her zaman söylenir ya; din, dil ırk gözetmeden aynı haklara sahip olması gerektiğidir. Bunu sıradan bir vatandaş olarak ben bile biliyorum.

  o da birsey mi - kontrabil

  Kendine muslumanlar da kafa kesenlere Tirlarla silah vemuhimmat yollayip, onlari hastanelerinde tedavi edip, geri yolluyolar. Herkes çildirmiş olmali

  Hangi örgüt? - user1135017

  Şu Kabataş'taki yarı çıplak bandanalılar mı acaba? Hangi terör örgütü ateistliği kimliğinin en başına koyuyor bilen var mı?