Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Girne'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 3 şehit verilen Dağlıca saldırısıyla ilgili olarak: 'Şehit askerlerden bir tanesi tabur komutanımız, çatışma devam ediyor' dedi. Aynı bölgede 6 Eylül'de düzenlenen bombalı saldırıda da Tabur Komutanı İlker Çelikcan 15 askeri ile birlikte şehit olmuştu.

RADİKAL- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Girne’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 3 şehit verilen Dağlıca saldırısıyla ilgili olarak: ‘Şehit askerlerden bir tanesi tabur komutanımız, çatışma devam ediyor’ dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Girne’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte konuşmasından satır başları:

( ANKARA SALDIRISI) Neticeye götürecek deliller var. Yakında açıklanacaktır.

(DAĞLICA SALDIRISI) Şehit askerlerden bir tanesi tabur komutanımız. çatışma devam ediyor. Bizim operasyonlarımız durmayacak, devam edecek. Operasyonların devamı gelecek. Biz bu vatanı 3-5 çapulcuya bırakamayız. Mücadele sonuna kadar devam edecek.

Dağlıca'da şehit düşen Yarbay Ejdar'ın Ankara'daki evinde yas

Dağlıca'da çatışma: 3 şehit, 6 yaralı

AKDOĞAN:MEHMETÇİK TERÖRİSTLERE GEREKEN CEVABI VERMEKTEDİR

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hakkari'nin Dağlıca'da 3 askerin şehit olduğu çatışmayla ilgili açıklama yaptı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında Akdoğan, teröristlere gereken cevabın verileceğini belirterek "Dağlıca'da yaşanan çatışmada şehit düşen üç askerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum, aziz milletimizin başı sağolsun. 17 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmada kahramanca mücadele eden Mehmetçik teröristlere gereken cevabı vermektedir ve verecektir" dedi.


40 GÜN  ARAYLA ŞEHİT OLAN İKİNCİ TABUR KOMUTANI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehit oyan Yarbay İhsan Ejdar'ın tabur komutanı olduğunu açıkladı. Ejdar Dağlıca'da 40 gün arayla şehit olan ikinci tabur komutanı oldu.

Dağlıca'da 6 Eylül günü düzenlenen bombalı saldırıda Tabur Komutanı İlker Çelikcan 15 askeri ile birlikte şehit olmuştu. Saldırıda 6 asker ise yaralanmıştı.