Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın açıklamalarına sert sözlerle yanıt verdi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Ebubekir Kitta ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ortak basın toplantısı yaptı. Erdoğan MB eski başkanı Durmuş Yılmaz'ın açıklamasına tepki göstererek, "Durmuş bey kendi işine baksın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mali Cumhurbaşkanı Kitta ile ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Eski  Başkanı Durmuş Yılmaz'ı da sert sözlerle eleştirdi:

"Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın faiz konusundaki eleştirileri hakkında görüşü sorulan Erdoğan, "Durmuş Bey kendi işine baksın. Onu muhatap alıp da burada herhangi bir şey söyleyecek halim yok. Kendisinin barışı grafiğini agyet iyi bilen birisiyim. Onların dönemi bizim faizle mücadelemizde çok farklı bir mücadeleyi sürdürdüğümüz dönem olmuştur. Kendi maharetleri değildir. Bizim özel gayretlerimizdir. Düşük faiz, büyüme oradaki tespitleri de çok çok yanlış. Gerek ABD 'yi bu şekilde değerlendirmesi ayrı bir yanlış. Şu anda ABD'yi az büyüyen bir ülke olarak nitelemek bir insanın bakar kör olmasıdır. Şunu sormak lazım. Şu anda ABD'de faiz oranı nedir, enflasyon nedir? Bunu bir öğrensin. Acaba büyüme oranları bize göre nedir? Buna bakmak lazım"