Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Durmuş Yılmaz'a sert sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın açıklamalarına sert sözlerle yanıt verdi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Ebubekir Kitta ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ortak basın toplantısı yaptı. Erdoğan MB eski başkanı Durmuş Yılmaz'ın açıklamasına tepki göstererek, "Durmuş bey kendi işine baksın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mali Cumhurbaşkanı Kitta ile ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Eski  Başkanı Durmuş Yılmaz'ı da sert sözlerle eleştirdi:

"Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın faiz konusundaki eleştirileri hakkında görüşü sorulan Erdoğan, "Durmuş Bey kendi işine baksın. Onu muhatap alıp da burada herhangi bir şey söyleyecek halim yok. Kendisinin barışı grafiğini agyet iyi bilen birisiyim. Onların dönemi bizim faizle mücadelemizde çok farklı bir mücadeleyi sürdürdüğümüz dönem olmuştur. Kendi maharetleri değildir. Bizim özel gayretlerimizdir. Düşük faiz, büyüme oradaki tespitleri de çok çok yanlış. Gerek ABD 'yi bu şekilde değerlendirmesi ayrı bir yanlış. Şu anda ABD'yi az büyüyen bir ülke olarak nitelemek bir insanın bakar kör olmasıdır. Şunu sormak lazım. Şu anda ABD'de faiz oranı nedir, enflasyon nedir? Bunu bir öğrensin. Acaba büyüme oranları bize göre nedir? Buna bakmak lazım"


  http://www.radikal.com.tr/128601912860198

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  durmuş bey - user981358

  kendi işine baksın mış arkadas senin işin ne cumhurbaşkanımısın akp genel başkanımısın başbakan mısın merkez bankası başkanımısın yargıtay başkanımısın danıştay başkanımısın ....................... ne olduğun belli değil ha pardon halifesin demi herşeyi en doğru sen bilirsin pardon buyuk ustad

  İlk kriz - anarshit

  Sayın Cumhurbaşkanı ilk krizde yolcu. Bütün dünya dibe vuruşu birebir izleyecek. Bundan kaçış yok. Demedi demeyin. Sonuçta global vahşi kapitalist ekonomi sisteminde yaşıyoruz.

  - sofronitsky

  Tayyip'in ne dediğini anlayan beri gelsin. Ama Durmuş' a da iyi olmuş fırça yemek. Zamanında tvde görmüştüm Durmuş'u, gezi için darbe filan diyordu. Şimdi anlamıştır belki neymiş gezi.

  tamam işte alanında yorum yapmış, daha ne desin? - user738619

  cumhurreis e göre emekli olunca konuşmak suç. e zaten alanında yorumlar getirmiş, başka hangi işine baksın? limon mu satsın?

  SAYIN ERDOĞAN'IN DA KENDİ İŞİNE BAKMASI LAZIM! - user564606

  Erdoğan Cumhurbaşkanı görünümlü başbakan. AKP' nin genel başkanı gibi davranıyor. Eğer herkes kendi işine bakacaksa önce Erdoğan'ın buna uyması lazım. Her davranışında ANAYASAYI İHLAL ediyor.

  Haklıdır - polonane

  Keşke herkes kendi işine baksa. Bankacı bankasıya, cumhurbaşkanı anayasasıyla meşgul olsa.

  yeter - user641701

  Sen kendi işine baksan!