Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erdem Başçı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erdem Başçı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erdem Başçı açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader'le birlikte basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve MB Başkanı Erdem Başçı'yla görüştük ve sonunu tatlıya bağladık" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Türkiye ’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader’le birlikte basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

- Şu ana kadar sadece Suriye'den 1 milyon 700 bin Irak'tan da 300 bin kişi geldi. Toplamda 2 milyon mülteci geldi. Mülteciler sadece kamplarda değil şehirlere de dağıldılar. Biz ordan gelecek komşularımıza kapıları kapatmadık, kapatmayacağız. Bu gelen kardeşlerimizden nasıl istifade edebiliriz diye düşünüyoruz. Gelenlerin arasında doktor, mühendis gibi meslek sahibi insanlar da var. Sadece kuru barınma değil. Eğitim, sağlık gibi ihtayaçları da sürdürüyoruz. Bu mücadele bu şekilde devam ediyor.

-  Hakan Beyin bu görevden istifasıya ilgili kanatlerimi daha önce açıklamıştım. Ben inanıyorum ki şu anda verdiği karar isabetli karar olmuştur. Bu karardan sonra Başbakan'la da konuştuk. Hukuken incelemesini yaptırdık. Göreve geri dönmesinde hukuki bir engel olmadığı için Başbakan'ın atamasıyla görevine geri döndü.

- Biz bir metin açıkladık, faiz ve ekonomik gelişmeleri değerlendirme ve bundan sonraki sürece doğru görüşmemiz oldu. Bu konuda merkez Bankası'nın yatırımları teşvik edeceği bir görüşmemiz oldu. Başbakan yardımcısı Ali Babacan ve MB Başkanı Erdem Başçı'yla görüştük ve konuyu tatlıya bağladık. Ve hep birlikte bu adımları atmanın kararını almaya karar verdik.

Bizim Pop müziğimizin değerli sanatçısı Erol Büyükburç'un evinde ölü bulunduğuna dair haberi aldık. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Güvenlik görevlilerimizde daha bir netice almadı. Adli Tıp incelemelerini yapacak ve sonucu açıklayacaktır.


  http://www.radikal.com.tr/131231013123103

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kimi inanır Kadir iNANIR - user969858

  NE TATLIYA BAĞLANDI ACABA. Kim ortamı gerdi ve doları yükseltti ve menfeat sağladı biraz düşünelim.

  İsterse bağlanmasın. - ganjml

  Öncü birlik olarak havuz medyasının ipe sapa gelmez bel altı sabotajları başlar sonra tarafsızlık yemini etmiş cumhurbaşkanı tv'lerde azarlar daha da olmadı paralele bağlar efem bunu mu dert ediyorsunuz.

  " Bu gelen kardeşlerimizden nasıl istifade edebiliriz diye düşünüyoruz. " - user877307

  Galiba aklindan gecenler: ucuz isgucu, insaatlarda ve madenlerde olecek yeni isciler, AKP'ye oy verecek yeni secmenler, zor durumlarindan istifade edilip kuma, muta nikahli gecici es, cariye, vs yapilabilecek kadinlar... Ne kadar talihsiz bir cumle, zihniyeti tum acikligiyla ortaya koyuyor. Zaten Suriye'li "kardeslerimiz" bir karsilik beklemeden Yeni Turkiye'ye gireceklerini dusunmemeliler...