Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan oy sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan oy sonrası açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan oy sonrası açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu İstanbul'da kullandı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Erdoğan ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün yaklaşık 54 milyon vatandaşımız seçmen sandıklarına gidiyor. Ve bu seçim 7 Haziran seçiminden sonra sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zaruriyeti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki; istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler kattetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir. Ben milletime bugün kullanacağı oylar için hayırlı olmasını diliyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken, bu yolda tabii şu anda emeği olan Yüksek Seçim Kurulumuz başta olmak üzere, il, ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum."

SONUÇLARI İSTANBUL'DAN TAKİP EDECEK

Erdoğan, sonuçları nereden takip edeceğinin sorulması üzerine, "İstanbul'dayım" diye yanıtladı. Açıklamasının ardından Erdoğan, sandık görevlileri ile tek tek tokalaştı. Erdoğan sınıftan ayrıldıktan sonra, okul binası içinde vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Okul bahçesine çıkan Erdoğan'ı vatandaşlar sevgi gösterisi ile karşıladı. Erdoğan da vatandaşların yanına giderek kısa süreli sohbet etti. Erdoğan ardından kendisini takip eden gazetecilere 'iyi günler' dileyerek, makam aracına bindi ve Kısıklı'da bulunan konutuna gitti. (Özgür ALTUNCU-Gülseli KENARLI - Taner YENER/İSTANBUL/DHA)

HDP il başkanı Kırklareli'nde gözaltına alındı

Demirtaş'tan sandık başında açıklama

Trafik kazasında ölen genel başkanın ismi oy pusulasında

Davutoğlu balkon konuşması yapacak

Siyasiler sandık başında

Seçim günü adalara ulaşım durdu!