'Cumhurbaşkanı niye gelmiş' dedi, gözaltına alındı!

'Cumhurbaşkanı niye gelmiş' dedi, gözaltına alındı!
'Cumhurbaşkanı niye gelmiş' dedi, gözaltına alındı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Iğdır mitinginde, "Ahmet Davutoğlu geldi ne değişti ki şimdi de Cumhurbaşkanı gelmiş. Niye gelmiş?" dediği iddiasıyla gözaltına alındı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın dün Zübeyde Hanım Bulvarı'nda yaptığı mitingi alan dışında izleyen 26 yaşındaki Hüseyin Ali Karabağ iddiaya göre, " Ahmet Davutoğlu geldi ne değişti ki şimdi de Cumhurbaşkanı gelmiş. Niye gelmiş?" dedi.

Bu sözleri üzerine polisler tarafından gözaltına alınan Karabağ, Emniyet Müdürlüğü 'ne götürüldü. Geceyi emniyette geçiren Hüseyin Ali Karabağ, bugün saat 12.30 sıralarında adliyeye sevk edildi. Iğdır Adliyesi'nin önünde MHP İl Başkanı Özcan Günsoy, MHP Iğdır Milletvekili adayları İsa Yaşar Tezel ve Sefer Karakoyunlu ile birçok partili Hüseyin Ali Karabağ'a alkışlarla destek verdi. Hüseyin Ali Karabağ, adliyede savcıya verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Karabağ, kendisini bekleyenler tarafından sevinçle karşılandı. (Suat DENİZ/IĞDIR/DHA) 


  http://www.radikal.com.tr/137117413711745

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Büyük suç işlemiş! - brandywine06

  Yüce Tayyip'e niye gelmiş denir mi? Hikmetinden sual olmaz, gelir gelir, gelmez gelmez. Gelmişse hoşgeldin devletlum diye karşılayacaksın, el etek öpeceksin, öpmeyenlere çemkireceksin, ilahi söyleyip salavat getirirken Tayyip Tayyip diyeceksin, bunları yapamayacaksan da konuşmayacaksın. Konuşanın ne dediği önemli değil, hakaret mi etmiş, niye geldi mi demiş, gitsin mi demiş, sonuçta istememiş yani, sen kimsin ki yaaa, nasıl istemiyorsun, adam bak bu kadar duble yol yaptı, daha ne istiyorsun? Niye gelmiş dedi diye gözaltına alınmış, az bile, 20 yıl hapse atsalardı da aklı başına gelseydi.

  yazık - yorumcu123

  Ağlayayım mı güleyim mi bilemiyorum. Bu gidişle memlekette Tayyip Erdoğan ve kraldan çok kralcı olanlar yüzünden hapse girmemiş kalmayacak.

  Öyle olsun - Dedemkorkut

  Demek sadece "niye gelmiş!" dedi diye adam tutuklar hale gelmişiz, öyle mi? Yalandan kim ölmüş!

  Erdogan`nin kontrolden çiktigi kesin... - baizzet1925_379

  Peki böyle abuk sabuk nedenlerle insanlari karakola çeken bu polisler yaptiklari hatanin ve isledikleri suçun farkinda degillermi? Böylesine körü körüne biat niye? Hiçbir kimse sunu dedi, onu dedi diye polise Emir veremez. Cumhurbaskaninin da bir ayricaligi yok. Ülkenin iç savasa gittigini görmek için daha ne lazim?

  sırada ne var? - tlgthrm

  Bundan sonraki aşama sandıklarda AKP'ye oy vermeyenler tespit edilip haklarında cumhurbaşkanına hakaretten gözaltılar mı başlayacak?