"Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyorlar böyle terbiyesizlik olur mu?"

"Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyorlar böyle terbiyesizlik olur mu?"
"Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyorlar böyle terbiyesizlik olur mu?"
AKP'nin İstanbul Milletvekili adayı olan sanatçı Uğur Işılak katıldığı televizyon programında adaylığı ile ilgili konuştu. Işılak "Bir gazetenin yazarı koskoca Cumhurbaşkanına 'Tayyip'diyor. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Buna bile müsamaha gösterilen bir ülkede yaşıyoruz.

RADİKAL- AKP 'nin İstanbul Milletvekili adayı olan sanatçı Uğur Işılak katıldığı televizyon programında adaylığı ile ilgili konuştu. Işılak, sabahtan akşama kadar kadın haklarını konuşanlar başörtüsü için neden sustu? Bundan 10 sene evvel bu kadar hakaret küfür yoktu. Malum gazetelerde koskoca Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyen bir gazetenin yazarı hala yayın hayatına devam edebiliyorsa… 'Tayyip' diyor. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Buna bile müsamaha gösterilen bir ülkede yaşıyoruz" dedi.

“BÜYÜK LAF ETMESİNLER”

Türkiye 'de kimsenin özgürlüklerine müdahale edilmediğini belirten Işılak, " Herkes otursun oturduğu yerde bizim yaşam hakkımıza müdahale ediliyor diye büyük laflar etmesinler.  Ben halkın arasındayım, özgürlüklerine müdahale edilmiş bir tek olaya şahit olmadım" dedi.

ADAYLIĞINIZ NASIL GÜNDEME GELDİ

Adaylık süreciyle ilgili de konuşan Işılak şunları söyledi:  

İlk cumhurbaşkanımızın teveccühüyle başladı. Haydi Anadolu dedik, inandık hakka dedik, Dombra dedik, sonra Ahmet hoca. Dolayısıyla bir süreç bu. Bir şekilde bir araya geliyorduk, konuşuyorduk. Üç beş dakikalık konuşmalar yapıyorduk. Sonra cumhurbaşkanımızla aramızda diyalog geçti. Daha sonra biz Ahmet Davutoğlu'yla uçakta birlikteydik. ‘Uğur, Meclis'in siyasetin aslında senin gibi insanlara ihtiyacı var’ dedi. Ben de dedim ki ‘O sahada hizmet edebileceğime inanıyorsanız, bunu sizinle istişare etmek isterim.

'ADAY ADAYLIĞI BAŞVURDUM YOKTU'

Aday adaylığında yoktum evet. Şimdi bir anda oldu. Son güne kadar gizli tuttular. Bazı bilgiler sızdırılıyordu. Bunların önünü almak için, bir kat aşağıda telefonlarını bırakıp toplantılarını öyle yapıyorlardı. Belli derin ve paralel yapılardan meseleyi gizli tutmak için toplantıları böyle yapıyorlar. Telefonda ‘nerelisin’ diye sormuştu başbakanımız, ‘ Ankara 'lıyım’ dedim. Ama ‘İstanbul'da yaşıyorsun’ dedi.

SÜRPRİZ OLDU MU?

Aday adayı olmadım. Onlar da aday adayı ol demediler. Kimse zaten Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan böyle bir söz alıp olmadı zaten. Siyaset olsa da olur olmasa da olur.  Baktılar müspet bir yaklaşım var. Onlar da kendi aralarında değerlendirdiler, Uğur siyasette olsa katkı sağlar dediler, biz de girmiş olduk bu yola.


  http://www.radikal.com.tr/1333260133326010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sıfır eğitimle. - user781727

  İşte biz buyuz.

  ... - volk65

  Ben Tayyar diyorum artık.

  ... - Selosl

  Ne diyeyim, Mahmut mu diyeyim?

  çok ayıp dimi - user572864

  abi bu ülke nelere müsamaha gösterdi ağzımız açık kaldı ( hala açık). Sen oraya takıldıysan geçmiş olsun hepimize

  Ne diyelim ki? - user1148618

  ne diyelim abuzer mi diyelim?

  tanrı diyelim bence - user1049208

  Adamlar artık reisi cumhuru ilahlaştırıyolar neden peki iş, aş, mevki, makam için sen şöylesin, sen kralsın sen imparatorsun resmen gaz veriyorlar cumhur-başkanına ilginç olan da oda bu gazı seviyor, güzel türkiyem daha neler göreceksin dur bakalım bu eğitimle bu kafayla.

  Tipik akepe vekili - drhil

  Bu tavırlar, bu laflar, bravo valla, tipik bir tayyip vekili adayı daha bulmuşlar.