Cumhurbaşkanlığı'ndan Kuveyt ve Tunus saldırılarına açıklama

Cumhurbaşkanlığı'ndan Kuveyt ve Tunus saldırılarına açıklama
Cumhurbaşkanlığı'ndan Kuveyt ve Tunus saldırılarına açıklama
Kuveyt ve Tunus'ta gerçekleştirilen kanlı saldırılara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı'nın sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Kuveyt ve Tunus'un huzur ve istikrarını hedef alan, Kuveyt'te mezhep çatışması çıkarmayı amaçlayan bu kanlı saldırılar, terörizmle mücadele konusunda uluslararası ve bölgesel işbirliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır.

RADİKAL- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Türkiye olarak, Kuveyt ve Tunus'taki terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirterek "Kuveyt ve Tunus'un huzur ve istikrarını hedef alan, Kuveyt'te mezhep çatışması çıkarmayı amaçlayan bu kanlı saldırılar, terörizmle mücadele konusunda uluslararası ve bölgesel işbirliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak Kuveyt'te Şiilere ait bir camiye cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısını ve Tunus'un Suse kasabasında iki turistik oteli hedef alan silahlı saldırıyı şiddetle kınadığını kaydetti.

Üç kıtada terör saldırıları


'SALDIRILAR İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİMİ AÇIKÇA ORTAYA KOYUYOR'

Kuveyt'te en az 10 kişinin, Tunus'ta ise aralarında yabancıların da bulunduğu yaklaşık 30 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan bu menfur saldırıların, Türk halkını derinden üzdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

Kuveyt ve Tunus'un huzur ve istikrarını hedef alan, Kuveyt'te mezhep çatışması çıkarmayı amaçlayan bu kanlı saldırılar, terörizmle mücadele konusunda uluslararası ve bölgesel işbirliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır.
Saldırıların rahmet ve bereket ayı olan ramazanda gerçekleştirilmesi, saldırganların vahşetlerini, kutsal değerleri hiçe saydıklarını göstermektedir.
Terörden yıllarca muzdarip olan ve terörün her türüne karşı çıkan bir ülke olarak, bu acılı günlerinde Kuveytli ve Tunuslu kardeşlerimizin kederlerini paylaşıyor, terörizmle mücadele konusunda kendileriyle tam bir dayanışma içinde olduğumuzu vurgulamak istiyoruz.
Terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyor, kardeş Kuveyt ve kardeş Tunus'a başsağlığı diliyoruz."

(AA)