ÇYDD: Kadını piyon olarak kullanmayın

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan, üniversitelerde türban yasağını kaldırmak için yapılan çalışmaları sert bir dille eleştirdi.

İSTANBUL- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan, üniversitelerde türban yasağını kaldırmak için yapılan çalışmaları sert bir dille eleştirdi.
Saylan ÇYDD adına dün yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Atatürk ilke ve devrimleriyle temellenmiş laik ülkemizde, kamu görevlerinde bulunan ve de eğitim hizmeti alan kadınlarımız radikal İslam'ın bireyleri değil, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşlarıdır. Ne yazık ki son 25 yılda, Milli Görüş siyasetinin militanları konumuna getirilen bazı kadınlarımız, Batılı görünümleriyle göz boyama yarışına giren erkeklerin siyasal çıkar söylemlerine kurban edilmektedir. Laik Cumhuriyetimizin, ılımlı İslam rejimine dönüştürülmesinde evlatlarımız ve kardeşlerimiz olan kadınlarımızın bir ufak grubunun da olsa piyon olarak erkek politikacılarca kullanılması, yasal olarak mümkün değildir. Kısır çekişmelerle hiç kimse cehalet ve karanlıklara çekilemez."