Davutoğlu: ABD'de 3 şehidimiz oldu

Davutoğlu: ABD'de 3 şehidimiz oldu
Davutoğlu: ABD'de 3 şehidimiz oldu
ABD'de 3 Müslüman'ın öldürülmesine dünyadan gelen tepkilerin çok cılız olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, "O şahadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahit olsun ki eğer susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin" ifadesini kullandı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Sivas İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada ABD’de 3 Müslüman gencin öldürülmesiyle ilgili olarak, “O şahadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahit olsun ki eğer susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin” dedi.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

“Tam 2013’ün mayısında çözüm süreci gereği bütün silahlı unsurlar Türkiye dışına çıkacakken Gezi olayları başladı. Ardından paralel çetenin 17-25 Aralık provokasyonları başladı.

Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Başbakanımızı dinlediler. Şimdi bizleri dinliyorlar başbakan olarak.

“KUMPAS KURDULAR”
Dışişleri Bakanlığı’na kumpas kurdular. Onun karşısında eğer bu millet tekrar 90’lı yılların o acılarına dönmemişse. Bu millet bir ve beraber olarak omuz omuza vermişse bunun arkasında Ak Parti kadroları vardır. Sivas’a biz güveniyoruz. Sivas’a sırtımızı veriyoruz Sivas’a dayanıyoruz. Milli birliğin sağlanması yönünde çözüm sürecine ivme kattık. HDP’ye sesleniyoruz. Silahlı bütün unsurlar sınır dışına çekilmelidir.
Silahların terk edilmesi üzerinden demokratik siyasete geçiş şeklinde bir çözüm süreci düşünüyoruz. Şimdi iç güvenlik paketi meclise sunuldu diye bütün muhalefet partiler buluştular. 6-7 Ekim’deki o sahnelerden sonra derhal tedbir almayı gerekli gördük ve o paketi hazırladık. Şimdi hepsi buna karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırıyor.

“GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE 3 ŞEHİDİMİZ OLDU”

Geçen günlerde 3 şehidimiz oldu ABD’de. Katil bir ırkçı 3 Suriyeli Müslümanı katletti. Barbarca hunharca şehit ettiler. O şahadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahit olsun ki eğer susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Bu zulüm karşısında susarsak, Hz. Adem, Hz. Ali, Hz. Hamza bize hakkını helal etmesin.

Filistin’de kan akıtılırsa Filistin adına biz ayağa kalkacağız. Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, “Ortadoğu’ya barışı biz getireceğiz.” Kılıçdaroğlu senin ideolojik kardeşin o Suriyeli mazlum kardeşlerimizi katlederken neredeydin sen. Ve oradan kardeşlerimiz Esed’in zulmünden kaçarken Kılıçdaroğlu “sınırları kapatın geri gönderin” diyordu. Kılıçdaroğlu senin yüreğinde vicdan olsaydı Suriye’den bize sığınan o kardeşlerimize yabancı muamelesi yapmazdın. ABD’deki o 3 kardeşimiz adına dünyanın her yerinde konuşacağız. Paris’te teröre karşı nasıl konuştuysan İslamafobia’ya karşı en yüksek seda AK Parti’nin, Türkiye’nin sesi olacaktır.


  http://www.radikal.com.tr/129300812930085

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Her öldürülen suçsuz, şehit mi? - rafet AKSARI

  Ortada hiç bir şey yokken, bizim vatandaşlarımızı hırıstiyanlar öldürdü demek cahillikten geçer. Durun bakalım neden öldürülmüş, kim öldürmüş bir kesinleşsin. Hem ülkeyi niye karıştırıyorsunuz seçim kazanma uğruna. Her ölen müslüman suçsuz mu sayılacak, var mı öyle bir taraf tutmak.

  Ya Türkiye? - Gılgameş

  Ya Türkiye'de ölümüne neden olduğunuz müslümanlar. Ha, pardon, onlar geziciydi, Kürttü, PKK'liydi, başkaydı! Hangi müslümanları kendinizin sayıyorsunuz anlamak mümkün değil!

  - sofronitsky

  Çok tehlikeli söylemler bunlar. Bu mantıkla ışid'in öldürdüğü Hristiyanlar da şehit ve bütün yaşananlar da din savaşı.

  ABD - anaximenes

  sadece Irak'ta 1.5 milyon müslüman öldürürken Meclisten destek için tezkere çıkartmaya çalıştınız. Olmayınca başka yollardan desteklediniz.. Şimdi o 3 müslümana acıdığınıza kim inanır..

  Hangi kulak? - semapost

  Keske dinlenseniz de adam yerine konulsaniz; sayginlik sifir, beceri sifir, bilgi sifir, yetenek sifir; sizi olsa olsa ancak uydurdugunuz paralel dinliyor, dikey en ufak gucunuz yetkiniz onurunuz kalmadi, memleket zifiri karanlikta bir de kalkmis din uzerinden hala gavis getiriyorsunuz