Davutoğlu: AK Parti'nin şu anki lideriyim

Davutoğlu: AK Parti'nin şu anki lideriyim
Davutoğlu: AK Parti'nin şu anki lideriyim
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimlerdeki başarı ya da başarısızlığın sorumlusunun kendisinde olduğunu söyledi. Davutoğlu, "AK Parti'nin şu anki lideriyim. Başarının da başarısızlığın da sorumluluğu bana aittir. Lider olmak budur" dedi.

RADİKAL - Partisinin Karabük mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerini eleştirdi. Davutoğlu, “Meydan okudum, Kılıçdaroğlu ’na, Bahçeli’ye, Demirtaş’a dedim ki ‘eğer millet 7 Haziran’da bize tekrar iktidar şansı vermezse biz affımızı ister başka arkadaşlara tevdi ederiz. Siz ne yapacaksınız? Hemen çark ettiler. Kılıçdaroğlu ‘benim oyum düşmezse ben ayrılmam’ dedi. Bahçeli ‘benim oyum düşmezse ben ayrılmam’ Ya oylarınız ne ki? Düşse ne olur, çıksa ne olur? Düşse kimseye zararı yok, çıksa iktidar olamazsınız. Bununla yetiniyorlar. Demirtaş ise daha vahim bir şey söyledi, ‘sorumluluk bende olursa ayrılırım’ dedi. Yahu bir genel başkan ‘sorumluluk bende olursa’ der mi? İşte ben genel başkanım. AK Parti ’nin şu anki lideriyim. Başarının da başarısızlığın da sorumluluğu bana aittir. Lider olmak budur” ifadelerini kullandı.

‘HDP’NİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP-C’YE TEŞEKKÜR ETTİ’

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın parti binalarına saldırıyla ilgili gözaltına alınan saldırganın IŞİD bağlantısı olduğu yönündeki sözlerini değerlendiren Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakın bu üçlü çete, üç parti bir araya geldi. Eski Türkiye partileri. Yetmedi yanlarına ‘paralel çete’ eklendi. Yetmedi milleti tehdit eden ve terör yapan Kandil PKK eklendi. Şimdi de DHKP-C katıldı bunlara. Hepsi DHKP-C’yi savunuyor. Mersin ve Adana’da HDP binalarına saldırı oldu, AK Parti’yi bir ağızdan suçladılar. Uzaktan kumanda gibi. Birisi düğmeye bastı Demirtaş dedi ki ‘AK Parti saldırdı’ Birisi düğmeye bastı Bahçeli ‘doğru, biz HDP’lilere saldırmayız, bizim onlarla aramız iyi AK Parti saldırmıştır’ dedi. CHP , daha yolunu bulamayan Kılıçdaroğlu –hani mahalli seçimlerde kendisine oy vermek için oy sandığını bulamadı- bir anda AK Parti’yi suçladı. Paralelciler de hemen katıldılar. Dün Bahçeli ‘paralel çete’nin yayın organlarıyla buluştu. Kılıçdaroğlu da ayaklarına gidip ziyaret etmişti. HDP’liler de Diyarbakır’da arka kapıdan konuşmuştu. Görüyor musunuz kimler bir arada? O saldırıdan sonra biz saldırıyı kınadık. Failini bulacağız dedik, bulduk çıkardık. Her türlü görsel delil var, her türlü belge var. Bu terörist 2007’de de DHKP-C’den tutuklanmış. Ama bir bakıyorsunuz DHKP-C’den daha çok HDP onlara sahip çıkıyor. Bugün HDP’nin genel başkan yardımcısı bir terör örgütüne, DHKP-C’ye açıkça teşekkür etti. Biz bu vatanı bu teröristlere bırakır mıyız? Biz bu vatanı bu ‘paralel çeteye’ bırakır mıyız?”

‘ÇALINTI FİKİRLERLE MEGA PROJE HAZIRLANDI’

CHP’nin mega projesini de eleştiren Davutoğlu, “Öyle bir tevafuk oldu ki, çalıntı fikirlerle bir mega proje hazırladı, ta 2035’e. Biz ise bugüne hitap edecek şekilde denizin ortasında havalimanı kurduk. Ona sormak lazım; bırak bu tür hayali ütopik projeleri ki büyük bir kısmı bizim hayata geçirdiğimiz projelerdir. İzmir sel altında kaldı, önce İzmir’i düzene koyun da sonra görelim. Şişli Belediyesi’nde, şehir bile değil bir ilçe belediyesinde CHP’liler birbirleri ile mahkemelik oldu, kanlı bıçaklı oldu. Bir ilçe belediyesinde birbirine düşen kadrodan memlekete hayır gelir mi? Bakın AK Parti kadroları, 3 Başbakan görev değişimi yaptı. 2 cumhurbaşkanı görev değişimi yaptı. 4 meclis başkanı görev değişimi yaptı. Ama bir ahlak abidesi olarak her görev değişimi yeni ufuklara götürdü AK Parti’yi. Bunlar Şişli Belediyesi’nde bir görev değişim yaptılar, akşam sabah kavgalılar. Birbirleri ile kavgalı olan milletle barışık olabilir mi?” şeklinde konuştu. (CİHAN)