Davutoğlu Anayasa Mahkemesi'nin dershane kararı hakkında konuştu

Davutoğlu Anayasa Mahkemesi'nin dershane kararı hakkında konuştu
Davutoğlu Anayasa Mahkemesi'nin dershane kararı hakkında konuştu
Davutoğlu "Gerekçeli karar bize henüz ulaşmadı, ulaşınca gerekeni yaparız.Boşluk oluşmaması için gerekeni yaparız" dedi.

RADİKAL- AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün gerçekleştirdiği MHP ile görüşme sonrası Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerin kapatılmasını öngören yasayı iptal etmesiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu "Gerekçeli karar bize henüz ulaşmadı, ulaşınca gerekeni yaparız.Boşluk oluşmaması için gerekeni yaparız" dedi. 

İşte Davutoğlu'nun Anayasa Mahkemesi'nin dershaneler hakkındaki kararıyla ilgili yaptığı açıklamadan satır başları:

Anayasa mahkemesiyle ilgili bir gerekçe bize ulaşmış değil. Adalet bakanlarımız ilgili birimler bunu. Anayasa Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda yapılacaklarla ilgili kimsenin şüphesi olmasın. Gerekçeli karar bize henüz ulaşmadı, ulaşınca gerekeni yaparız. Boşluk oluşmaması için gerekeni yaparız. Eğitim politikalarının belirleme yetkisi hükümete aittir. Mahkemenin gerekçeli kararını gördükten sonra temel ilkeler doğrultusunda tekrar gereken kararlar alınır. Son günlerde seçimler sonrasında ortaya çıkan tablo siyasi görüşmeler üzerinden koalisyon çalışmaları yapılırken bazı açıklamaların gündem gelmesi de açıkçası düşündürücüdür. Hukuka saygımız var, gerekçeli kararı göreceğiz. Bu konularda da kararlı tutumlarımızda değişiklik olmadığını belirtmek isterim.