Davutoğlu: Ateşkes Türkiye için bağlayıcı değil

Davutoğlu: Ateşkes Türkiye için bağlayıcı değil
Davutoğlu: Ateşkes Türkiye için bağlayıcı değil
Ankara saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın taziyesine katılan HDP'li vekile tepki gösteren Başbakan Davutoğlu, "Dünyanın hiçbir yerinde bir caninin taziyesi olmaz. O taziyeye parlamenter katılmaz" dedi. Davutoğlu, Suriye'deki ateşkesin Türkiye için bağlayıcı olmadığını da ifade etti.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

Meclis dışında kim teröristle işbirliği içinde olursa, teröristin taziyesine katılırsa bunun dokunulmazlıkla izah edilir bir yönü olmaz. Dokunmazlık zırhına sığınarak kimse suç işleyemez. Kimse canlarımızı alan teröristin meşru gösterilmesine yol açacak eylemlerde bulunamaz. Hukuki süreç takip edilir, Meclis’e geldiğinde tek tek ele alırız.

Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir demokratik ülkesinde herhangi bir terör eylemini böyle gerçekleştirmiş bir caninin taziyesi olmaz. O taziye gidip de oranın parlamenterleri katılmaz. Bunun tek bir örneği yoktur. Kimse bunu meşru gösteremez, kimse bunu meşru kılamaz. Hukuk ve parlamenter nezdinde gereken adımlar atılır.

Rusya, DAEŞ, Nusra bahane, sivillere saldırıyor. Rusya böyle devam ederse ateşkesin bir anlamı kalmaz. Ateşkes Suriye için geçerli, Türkiye için bağlayıcı değil.


  http://www.radikal.com.tr/151731115173113

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Son Çırpınışlar.. Amigra - user1144548

  Yaww Hee heeee... Birileri bunlara siz Türksünüz, En iyisi sizsiniz, Kudretli Lidersiniz falan desinde otursunlar yaww. Nedir bu.. Kendi konuşuyor.. Sonra kendini izliyor garibim...

  savaş istiyor - user383887

  Davutoğlu'ndan Suriye de "ateşkes' açıklaması" bizi bağlamaz. Yani illa SAVAŞ İstiyorlar. Savaşa siz veya çocuklarının gitmiyor.

  Boş laf ama hayırlara vesile olabilir... - user761689

  Gerçeklerle irtibatını kesen insanların edeceği laflar bunlar. Suriye'nin bu hale gelmesinde önemli payın olacak, ABD ve Rusya bütün dünyanın olmasını istediği bir işe girişecekler ve sen bu işi torpilleyeceğini ilan edeceksin. Türk milletinin sabrı taştı, ama, şiddetle/baskıyla/tehditle bildiğinizi okumaya devam edebiliyorsunuz. Galiba, mukadder sona gelmeniz için dünyanın da sabrını taşırmanızdan başka çare yok. Lütfen devam edin, herkes kurtulsun.