Davutoğlu: Çanakkale şiirini okuduğum için solculardan dayak yedim

Davutoğlu: Çanakkale şiirini okuduğum için solculardan dayak yedim
Davutoğlu: Çanakkale şiirini okuduğum için solculardan dayak yedim
Star yazarı Ardan Zentürk, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun New York seyahati sırasında anlattığı lise yıllarına ait bir anısını okuyucularıyla paylaştı. Buna göre Davutoğlu, lisede Mehmet Akif'in 'Çanakkale şiirini okuduğu için okuldaki solcular tarafından dövülmüş.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İstanbul Erkek Lisesi'nde okuduğu yıllarda "Mehmet Akif'in 'Çanakkale' şiirini okuduğu için solcular tarafından dövüldüğünü" söylediği ileri sürüldü. Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk'ün haberine göre Davutoğlu olayı şöyle anlattı:

"İstanbul Erkek yatılısı, o yıllarda sağ-sol diye bölünmüştü ama, bizim gibi, Batı düşünce sistemi ile doğunun geleneklerini birleştirmeye çalışan çocuklar yüzde 10 bile değildi, ağabeyler o günlerin sol sloganları ile her şeye hakimdiler. O zaman 14-15 yaşındayım, yine böyle beyin yıkama toplantılarından biri, sürekli onlar konuşuyor, bizler dinlemek zorundayız, sonra işte laf olsun diye biz küçüklere de söz verdiler, ben de kalktım, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şiirini başında sonuna ezbere, bağırarak okudum, sonuna kadar dinlediler, devamında fena dövdüler."

 


  http://www.radikal.com.tr/144026214402622

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sağcı dövmek - ceran_mehmet

  Benim memleketimde de 90lı yıllarda bu şekilde sağcı döven solcular vardı, bir tanesi hiç unutmam lakabı eşkiya olan, yasaklı sol gazeteleri bulabilen enteresan bir karakterdi. Kendince sağcılar üzerinde terör estirirdi. Geçenlerde memleketten bir arkadaşla karşılaştık, öğrendim, eşkiya koyu AKP'li olmamış mı, aman tanrım... Başbakan da bir araştırsın bakalım onu döven İstanbul Erkek Liseli gençler şu an hangi semtlerde ne iş yapıyorlar, kimlere destek veriyorlar.

  solcu değildir - user383887

  Sayın Davutoğlu o şiiri okuduğunda dövenler asla SOLCU DEĞİLDİR. Bende ÇANAKKALE SAVAŞINI KUTLARKEN O ŞİİRİ okudum. Solcular. EMPERYALİZME karşı verilen savaşları destekledi Mustafa kemal Atatürk'e hiç karşı olmadı. NAZIM HİKMET'İN şiirlerini okusun.