Davutoğlu Cuma namazı için üç cami değiştirdi

Davutoğlu Cuma namazı için üç cami değiştirdi
Davutoğlu Cuma namazı için üç cami değiştirdi
Ankara'dan İstanbul'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cuma namazı için üç cami değiştirdi.

RADİKAL - İşadamlarıyla yapacağı görüşmeler için Ankara ’dan İstanbul‘a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı’na indi.

Hürriyet gazetesinden Fırat Alkaç'ın haberine göre, Başbakan Davutoğlu’nun Cuma namazını Havalimanı Camii’nde kılacağı açıklanmıştı, ancak son dakikada Merkez Efendi Camii’ne gideceği bildirildi. Başbakanlık korumaları Merkez Efendi Camii’ne gelerek burada önlem aldı. Cuma namazına gelenler üzeri aranarak içeri alındı, çevrede güvenlik önlemleri yoğunlaştırılırken basın mensupları da ayrı bir bölgede bekletildi.

Tam ezan okunurken Başbakanlık korumaları aceleyle camiden ayrıldı. Bunun üzerine yapılan araştırmada Başbakan’ın Merkez Efendi Camii yerine Fatih’te Yavuz Selim Camii’ne gittiği öğrenildi.

Başbakan’ın son anda bu değişikliği, İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Hoca (Mahmut Ustaosmanoğlu)’nun vefat eden kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu’nun cenazesine katılmak için yaptığı ortaya çıktı.

Cuma namazından sonra kılınan cenaze namazına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra Dolmabahçe’deki çalışma ofisine geçti.


  http://www.radikal.com.tr/128329012832902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sebebi belli - citizen

  Fotoğraftaki mollaları bulmak için cami- cami dolaşmış olmalı...

  Korkunç bir ülkedeyiz. - rafet AKSARI

  Din Dünya'ya mutluluk, dürüstlük ve insanca yamak için gelmiştir. İslamiyetin güzel bir din olduğuna inanıyorum ama İslamiyeti layıkıyla yaşayanların çok az denecek kadar olduğuna inanıyorum. Çok olsa bütün İslam ülkelerinde savaşın ahlaksızlığı yaşanır mı? Birbirini boğazlar mı? İnsanları kandırmak için kullanılır mı? Çıkar uğruna din bezirganlığı yapılır mı?