Davutoğlu: Demirtaş hata ettim derse...

Davutoğlu: Demirtaş hata ettim derse...
Davutoğlu: Demirtaş hata ettim derse...
Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı televizyon programında Demirtaş'ın Ankara saldırısı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle özür dilediği takdirde kendisiyle görüşebileceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu TGRT Haber kanalının canlı yayınına katıldı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşmesini şarta bağlayan Davutoğlu şunları söyledi:Şu anda yine çağrıda bulunuyorum. Madem Demirtaş geri çekiyor o suçlamasını çıksın bunu daha açık ifadelerle söylesin. Ben hiç kimseyle görüşme kapısını kapatmadım ki hiçbir zaman… ‘Hata ettim derse’ düşünürüm tabi neden olmasın. Ülkenin Başbakanına ‘katilsin’ diyen biriyle görüşme zemini olabilir mi? Tekrar çağrıda bulunuyorum bütün siyasi liderlere.. Tamam dördümüz bir araya gelelim. Ancak Demirtaş’ın kendi tutumunu açıklığa kavuşturması gerekiyor."


  http://www.radikal.com.tr/145231814523182

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Açıklama - Selimserincan

  Önce başbakan halka yaptığı açıklamalara bir açıklık getirsin de....Ne demek "eyleme geçmeden müdahale edemeyiz" Bomba patlatıldıktan sonra adamı nasıl tutuklayacakmış...Bir açıklasın bakalım.

  Şartınız da sizin gibi - Gılgameş

  Kobane'de düştü düşecek diye sevinen, TIR dolusu 'bilinmezi' Nefret Dolu İnsanlar Topluluğu'na gönderen birisi olarak hala nasıl da şartlar öne sürebiliyorsunuz. Bu ülkede diğerlerinin yanında aklı çalışan, gerçeği görenler de var bunu unutmayın. Yakında bavulunuzu toplayıp gideceksiniz. Bu ülkeye ve insanına en fazla zarar veren iktidar olarak tarihe geçeceksiniz. İşte bu iddiamı ispat edebilirim. Siz peki özür dileyecek misiniz?