Davutoğlu, 'Erdoğan'ın bölgesi'ne geliyor

Davutoğlu, 'Erdoğan'ın bölgesi'ne geliyor
Davutoğlu, 'Erdoğan'ın bölgesi'ne geliyor
AK Parti, 7 Haziran seçimlerinde oy kaybı yaşadığı İstanbul'a yönelik liste operasyonu için düğmeye bastı. İstanbul çalışması kapsamında Davutoğlu'nun da Erdoğan'ın Başbakanlığı dönemindeki seçim bölgesine dönmesi bekleniyor.

RADİKAL - Ak Parti kulislerinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da bu kez Konya yerine İstanbul ’dan adaylığı konuşulmaya başlandı. Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın Başbakanlığı dönemindeki seçim bölgesi olan 1’inci bölgeden aday olabileceği belirtiliyor.

Hürriyet gazetesinden Turan Yılmaz'ın haberine göre, Davutoğlu’nun seçim çevresini değiştirmesine ilişkin kulislerde, “Konya’da bir sıkıntı yok ancak İstanbul’da var. Sadece İstanbul değil birçok ildeki oy kayıplarını telafiye yönelik aday listelerindeki değişiklikler de dahil çok kapsamlı çalışmalar yapılıyor. Bu çerçevede Sayın Başbakan’ın seçim çevresinin değiştirilmesi ihtimali de üzerinde konuşulan konulardan. Ancak şu anda bu yönde verilmiş kesin bir karar yok” değerlendirmesi yapıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı İstanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın da seçim çevresi bu bölge. (Hürriyet)