Davutoğlu: Gül'ün taziye için hepimizi araması gerekiyordu

Davutoğlu: Gül'ün taziye için hepimizi araması gerekiyordu
Davutoğlu: Gül'ün taziye için hepimizi araması gerekiyordu
Ankara'daki canlı bomba saldırısına ilişkin konuşan Başbakan Davutoğlu "Bombacılardan birinin kimliği kesinleşti, ikincisinin kimliği üzerinde çalışmalar sürüyor" dedi. Davutoğlu esk Cumhurbaşkanı Gül'ün taziye için Demirtaşı'ı aramasıyla ilgil olarak ise "Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Sadece HDP'ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Gül'ün hepimizi araması lazımdı" diye konuştu.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu A Haber 'de katıldığı programda Ankara katliamı ile ilgili konuştu.  Davutoğlu "Bombacının birinin kimliği kesinleşti, ikincisinin kimliği üzerinde çalışmalar sürüyor" dedi. '2 bombacının daha olduğu iddia ediliyor' sorusu üzerine; Davutoğlu"Panik oluşturacak haberler hepimizi vurur. Halkımızı panikletecek her söz teröristin işine yarayacaktır" diye konuştu. 

Ankara'da canlı bombalardan biri yabancı!

'Dokumacılar'ın cihat tapeleri: '45 kişi öldürdük, Allah'a hamdolsun'

Polis Alagöz kardeşleri dinlemiş: Belki son görüşmem!

Davutoğlu şunları söyledi:

ANKARA'DAKİ BOMBALI SALDIRI
Bir çok terör saldırısı engellendi. Savcı, görevli hakim eldeki bilgilere rağmen hukuki sürece göre tutuklar ya da bırakır. Biz hem takip ederiz hem yakalarız hem de hazırlık olduğunu hissettiğimizde gözaltına alırız.Yapılması gereken her şey yapılıyor. Zihin karışıklığı yok. 20 Temmuz sonrasında Amerika ile görüşme sonucu olumlu sonuca ulaşıldı, DAEŞ operasyonuna Türkiye de katılıyor. Suruç saldırısından sonra operasyon yaptık. ne zaman gerekli olursa bu konuda DEAŞ'a karşı müdahalelerde yer alıyoruz.

KONYA’DAKİ MAÇTA SAYGI DURUŞUNDA PROTESTO İDDİASI

Konyalı hemşerilerimize haksızlık yapılıyor. Orada saygı duruşu esnasında çok küçük bir grup slogan atmaya başlıyor saygı duruşu esnasından.Konya’da yeterli açıklamalar yapıldı, acıyı paylaşmak için Konyalılar çok daha fazla hassastır. O sloganları bastırmak için yapılan bir uygulamadır yapılan. Konya’da saygı anlamında ne kadar hassas olduğunu herkes bilir.

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ: ELİNDE VARSA ÇIKSIN AÇIKLASIN GOCUNMAM

Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, böyle bir şey söylemesini gerektirecek böyle bir şey geçmedi o görüşmemizde. Beni zor durumda bırakacak gizli bir bilgi geçmedi. Sadece istihbarat bilgisi var henüz netleşmedi bilgisini görüştü ki, paylaşmak doğru olmaz dedik.
Beni zorda bırakacak bir şey varsa çıksın açıklasın ben hiç gocunmam. Ne söylediğimi ölçüp tartarak söylerim, ben mahcup olmam onlar mahcup olur. Halkımız görür. Bir daha hiçbir devlet adamı onlara güvenip de hiçbir şey paylaşmaz. Kaybeden ben olmam.
Diyelim ki çok mahrem bir şey paylaştım, güvendim, bir husus paylaştım diyelim. Bunu paylaşmak hangi ahlaka sığar, devlet adamı kültürü olur mu böyle? Mahremiyete saygı göstermek siyasetin ahlakındandır. Hayatta utanacak hiçbir şey yapmadım, utanacağım bir söz söylemedim. Ne varsa çıksın söylesin ama bilsinler ki onlar kaybeder.

DEMİRTAŞ’IN “BİZ OLMASAK İÇ SAVAŞ ÇIKAR” SÖZLERİ

İç savaş var diyen kendi belediye başkanları. Sürekli savaş, ayaklanma çağrısı yapanlar onlar. Savaş açanlar onlar.
PKK ile aralarına mesafe koyarlarsa biz mutlu oluruz. Kendi belediye başkanları senin ne haddine iç savaş diyorsun. Kim iç savaş çıkaracak kudrete sahip Türkiye’de. Bu kadar saldırgan bir tutum bu anlama geliyor. Bu milleti bu şekilde tehdit edemezler.
‘Savaş çıkarmak istiyoruz ama çıkarmıyoruz’ demek bu anlama gelir. Senin demokrasiden, barıştan konuşman gerekiyor. Teröristlerin cenazelerine gitmeyenleri soruşturacağım diyorsun sonra iç savaş diyorsun. Demirtaş aslında bu süreçte sürekli çelişkiler içinde bir yerden bir yere sürüklenmenin psikolojini yaşıyor bence. Türkiye’yi kimse tehdit etmeye kalkmasın.

YÜKSEKDAĞ’IN “SIRTIMIZI PKK’YA DAYIYORUZ AÇIKLAMASI” DEMİRTAŞ’IN İSTİFA EDERİZ SÖZLERİ…

Demirtaş o zaman istifa mektubunu hazırlasın. Kimse bilmiyor mu PYD ile PKK’nın organik bağı olduğunu.
PYD, PKK VE PEJAK bunlar aynı yapı içerisindedir. Herkes maskelerini indirsin, iki yüzlü olmasın kimse. Tek kimlikle konuşsun bizimle, her gün gömlek değiştirir gibi kimlik. değiştirmek kimseye fayda sağlamaz.

GÜL’ÜN DEMİRTAŞ’A TAZİYE DİLEMESİ

Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir.Burada taziye evi bütün Türkiye’dir.
Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Gül’ün hepimizi araması lazımdı, tüm Türkiye’nin taziyesi bu. Demirtaş bu taziyeyi kendine mal edemez. Demirtaş’la bir görüşmem olmadı gerek de görmedim.
Acı hepimizin acısı…  Ben Diyarbakır saldırısında Demirtaş’ı aradım çünkü HDP’ye saldırısı yapılmıştı ama tenezzül edip telefonumuza çıkmadı Demirtaş… Şimdi benim tekrar aramamı gerektirecek bir durumum yok, zaten taziyeyi beklemeden bizi, beni, cumhurbaşkanımızı katillikle suçlamış neyin taziyesini yapacağız. Artık standartlarımızın olması lazım. Demirtaş’a bir taziyeyi şahsi olarak gerek görmedim. Bütün Türkiye’ye taziye diledik.