Davutoğlu: Havadan, karadan vururuz

Davutoğlu: Havadan, karadan vururuz
Davutoğlu: Havadan, karadan vururuz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin kendisine saldıranları hava veya kara gücüyle cezalandıracağını söyledi.

RADİKAL - BBC’den Jeremy Brown’a konuşan Davutoğlu, Türkiye ’nin Suriye ’de bir güvenli bölge oluşturulması için asker gönderip göndermeyeceği yönündeki soruya şu yanıtı verdi: “Bence şu anda kimse bölgeye asker göndermek istemiyor. Eğer Suriye’deki ılımlı güçler yeterince kuvvetli olursa Türkiye dâhil diğer ülkelerin asker göndermesine ihtiyaç duyulmaz.”

Davutoğlu, Brown’un Suriyeli muhaliflerin güçsüz olduğunu hatırlatması üzerine, “Bu nedenle onları güçlendirmeliyiz” yanıtını verdi.

Brown’ın, “Yani Türkiye’nin Suriye’ye asker gönderme ihtimalini göz ardı etmiyorsunuz?” sorusu üzerine de Davutoğlu “Tabii ki. Türkiye’nin çıkarlarına, ülkemize karşı bir tehdit varsa, Türkiye’ye kim saldırırsa saldırsın tabi ki tüm gücümüzü kullanacağız. Türkiye’ye saldıranları cezalandırmak için bazen hava gücümüzü, bazen de diğer güçlerimizi kullanacağız” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  BBC

  ,

  Asker

  ,

  Hava

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/141364914136491

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAVAŞ ÇIĞIRTKANI - m.rozbilen

  Sebep oldukları bir savaşta Başbakan, bu kez havadan karadan vururuz demeye başladı. Bu kez kime bedel ödetecekler acaba? IŞİD diye bir örgüt yarattılar, onun hatırına neredeyse dünya savaşını çıkaracaklar. Bu anlayışı, bu kafayı anlayamıyorum. Sayın müstafi Başbakana soruyorum: Dünyada merhaba diyebileceğiniz bir tek dostunuz kaldı mı? Türkiye'yi ne hale getirdiniz? Şimdi de savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz. Bari meclisten güvenoyu almış bir Başbakan olduktan sonra konuşun.