Davutoğlu, HDP liderine 'Selahattin' dedi mi?

Davutoğlu, HDP liderine 'Selahattin' dedi mi?
Davutoğlu, HDP liderine 'Selahattin' dedi mi?
Seçim mitingleri sırasında ''Demirtaş'a artık Selahattin demeyeceğim'' diyen Davutoğlu'nun HDP liderine adıyla hitap edip etmediğiydi merak konusu oldu.

RADİKAL-Hükümet kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koalisyon turları kapsamında üçüncü ve son görüşmesini HDP ile yaptı. Sivil plakalı araçla parti genel merkezine gelen Davutoğlu'nu HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder karşıladı. Davutoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra HDP Genel Merkezi'nin üçüncü katındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantı salonuna geçti.

CHP ile 1 saat 40 dakika, MHP ile 1 saat 45 dakika görüşen Davutoğlu'nun HDP ziyareti 1 saat 58 dakika sürdü. Görüşme sırasında sosyal medyada da en çok merak edilen konu seçim mitingleri sırasında ''Demirtaş'a artık Selahattin demeyeceğim'' diyen Davutoğlu'nun HDP liderine adıyla hitap edip etmediğiydi. Bu sorulara yanıt HDP kaynaklarından geldi. Hürriyet'te yer alan habere göre görüşme sırasında Davutoğlu, HDP liderine birkaç kez 'Selahattin Bey' dedi.

 

HEYETLERDE YER ALAN İSİMLER

Başbakan Davutoğlu'na görüşmede eşlik eden AK Parti 'nin HDP heyetindeki isimler; Mehdi Eker, Efkan Ala, Yalçın Akdoğan, Adnan Boynukara, Zehra Taşkesenlioğlu oldu.HDP heyetinde Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile MYK üyesi Zeynep Karaman da hazır bulundu.

MAKAM ARACINA KADAR EŞLİK ETTİLER

Görüşme sonrası Eş Genel Başkanlar Demirtaş ve Yüksekdağ, Davutoğlu'na makam aracına kadar eşlik etti.

GÖRÜŞMEDE 'SELAHATTİN BEY' DİYE HİTAP ETTİ 

Başbakan Davutoğlu, 2 Mayıs'ta partisinin Çankırı mitinginde 1 Mayıs'la ilgili açıklamasında Taksim’in önemini belirtmek amacıyla Kudüs’ün Museviler için önemli olduğu örneğini veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yüklenmiş ve  “Adından utan. Artık ona Selahattin demeyeceğim” demişti. Bugünkü görüşmede en çok merak edilen konulardan biri de yaklaşık 2 saat süren görüşmede Başbakan Davutoğlu'nun HDP liderine 'Selahattin' deyip demediğiydi. Sosyal medyada da geniş yer bulan bu merakı HDP kaynakları giderdi. HDP kaynaklarından edindiği bilgiye göre Davutoğlu, HDP liderine birkaç kez 'Selahattin Bey' dedi.  

 

 


  http://www.radikal.com.tr/139795713979571

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BÜTÜN TOPLUMUN MERAKI GİDERİLDİĞİNE GÖRE.... - user930491

  Selahattin bey seçim meydanlarında zaten kendisine Selahattin denilmemesi üzerinde Bir kaç gün uyayamacağını söylemişti bu konunun üzerinden aylar geçti ve nitekim Davutoğlu selahattin bey ile görüşmeye başladı Toplumunda tüm merakı giderilmiş oldu ? Nasıl bir siyaset üretiliyor bu ülkede kusura bakmayın birazda medya anlaşınıda eleştiriyorum Bizlerin Merak ettiği şeylerden biri veya ülkenin siyasi konusu O na selahattn diyecekmi demiyecek mi noktasına gelmişse vay bizim halimize ki ki Selahattin beyin kendisi bile bu konuyu tiye almıştı neden bu kadar abartıldı anlam veremiyorum ŞU KOALİSYON BİR AN ÖNCE KURULMALI EMİNİM TÜRKİYENİN EN AZ %40 ı HDP ve AKP koalisyonuna evet der her ne kadar bu şuan mümkün olmasada türkiyenin geleceği açısından çok önemli bir gelişme olarak görüyorum zira Akp frenleyebilecek en dirayetli parti yine HDP dir..