Davutoğlu: İç Güvenlik Paketi Meclis'ten öyle ya da böyle geçecek

Davutoğlu: İç Güvenlik Paketi Meclis'ten öyle ya da böyle geçecek
Davutoğlu: İç Güvenlik Paketi Meclis'ten öyle ya da böyle geçecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis'te sert tartışmalara ve kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketi'nin 'öyle veya böyle' Meclis'ten geçeceğini söyledi. Davutoğlu, Meclis'teki olaylar için de HDP'yi suçlayarak, "Şehirlerde uyguladıkları terörü şimdi de Meclis'te uygulamaya çalışıyorlar. Diğerleri de HDP'nin peşine takılıp, aynı şiddeti taşımak istiyorlar" dedi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi’nin görüşmeleri sırasnda Meclis’te yaşanan olaylarla ilgili muhalefeti eleştirdi. AK Parti Grubu’na da dikkatli olmaları konusunda talimat verdiğini söyleyen Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

“Şiddet ve kavga çıkarıyorlar. Sonra da AK Parti’yi suçluyorlar. Bu yasanın geçmesini isteyen kim AK Parti. AK Parti niçin meclis’te şiddet uygulasın da bu yasaların geçmesine engel olacak ortamın doğmasına sebebiyet versin? Bu yasayı engellemek için Meclis’i dahi şiddet ortamına dönüştürenler halk önünde hesap veremezler.

Hepsi birden molotof kokteyli savunuyorlar. Bunlar molotofçu koalisyon, molotof koalisyonu. Bunların karşısında da AK Parti grubu var.

‘GEREKİRSE SABAHA KADAR OTURUMLAR SÜRER’
Gerekirse sabaha kadar oturumlar sürer ama bir daha bu ülkede molotof kokteyliyle yanmış genç kızlar görmek istemiyoruz. Bir daha maskelerle, ortalığı kavuran vandallara izin vermeyeceğiz.

Meclis'te kavga: 5 milletvekili yaralandı

CHP'li Düzgün: Beni merdiven boşluğuna AKP'li vekiller itti

CHP’nin ki dünkü olayda, bir başka CHP’liyi tutmak için merdivenden düştü. Ortada hiçbir AK Partili yok. Bu tür teatral anlamda bir tutumla TBMM’yi itibarını zedelemeye dönük faaliyetler Meclis adabına da yeminin ruhuna da aykırı.

‘HDP TERÖRÜ MECLİS’E TAŞIMAK İSTİYOR’

HDP’liler, şehirlerde uyguladıkları terörü şimdi de Meclis’te uygulamaya çalışıyorlar. Diğerleri de HDP’nin peşine takılıp, aynı şiddeti taşımak istiyorlar.

Ne zaman yasaya geçilecekse o anlamda anlaşmış şekilde üçü harekete geçiyor. Milletimiz bunu görüyor. Ama AK Parti grubu olarak arkadaşlarımla temas halindeyim, gerekli talimatları verdim. Tahriklere kapılmayacaklar. Ama bu yasa ülkenin huzuru, uyuşturucuyla mücadele konusunda adım atılmasını ön gören yasa, öyle veya böyle Meclis’ten geçecek.”


  http://www.radikal.com.tr/129779212977923

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aslı var olmayan gerçek... - user970805

  başbakan daha bir ay önce demirtaşı hedef göstererk halkı sokağa d öküyü diye tepki gösterirken,bugün sırf polis devleti kurulsun diye,molotofu bahane ederek,halkta kendi sokağını caddesin koruyacak diyerek şimdiden,tahrik ve provake söylemlerde bulunuyor,demirtaş yapınca siyasi parti liderine yakışmaz diyen medya,davutoğlu ve erdoğan bugün sözde halkın mı yoksa sadece erdoğanın mı başbakanı olan davutoğluna gık bile demiyorlar...sayın cumhurbaşkanı bugünki konuşmanızda keşke bunada değinseydiniz,kınasaydınız...ratafsız olduğunuzu gösterseydiniz...bu mu kucaklayıcılık sözünüz...molotofla yakılan kızlar istemiyoruz diyen davutoğlu eski içişleri bakanının '' mit yaptı '' açıklamasına niye kayıtsız kaldı, daha 2 yl önce bakanınızdı...

  Yapma Hocaa - karacadaglı

  İki bayan fikirlerini söyledi sizi eleştirdi diye tartakladınız sonrada suçlu onlar diye siyaset yapıyorsunuz.Siyaset bu değil olmamalı.

  karateci vekiller - user393153

  Davutoğlu'nun kendi partisinden, mecliste sırf kavga çıkarmak, yumruk atmak, tekme sallamak ve hakaret etmek için bulunan vekillerini düşündükçe kahkaha atası geliyor insanın. İlahi başbakan. Millete ait dediğiniz o mecliste, işi sadece milletin seçtiklerini tartaklamak olan bir sürü vekiliniz var. Bkz. Oktay Saral. Bkz. Şamil Tayyar. Ve daha niceleri.