Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le telefonda görüştü

Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le telefonda görüştü
Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le telefonda görüştü
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg görüşmede, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na terör saldırılarılarında hayatını kaybeden vatandaşlarla şehit edilen güvenlik görevlileri için taziyelerini iletti.

RADİKAL- Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşme Jens Stoltenberg'in talebi üzerine gerçekleştirildi. Genel Sekreter Stoltenberg, görüşmede, son günlerdeki terör saldırıları sonucu hayatını kaybeden vatandaşlar ve şehit edilen güvenlik görevlileri için taziye dileklerini iletti.

Başbakan Davutoğlu da başta DAEŞ, PKK ve DHKP-C olmak üzere terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlar hakkında Stoltenberg'e bilgi verdi.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMAYA DEVAM EDECEK

Görüşmede gelişmeler hakkında bugün NATO Konseyi'nin bilgilendirildiği, kamu düzeni ve ulusal güvenliğin gerektirdiği her türlü tedbirin alınmaya devam edileceği vurgulandı.

Başbakan Davutoğlu'nun ayrıca Türkiye 'nin maruz kaldığı terör saldırıları sonrasında taziyelerini bildiren ve terörle mücadele çabalarına destek veren müttefiklerin, gösterdiği dayanışmayı memnuniyetle karşıladığı da kaydedildi.
Genel Sekreter Stoltenberg'in de ittifakın Türkiye'nin terörle mücadele yönündeki çabalarının yanında kararlılıkla durmaya devam edeceği belirtildi.

(AA)