Davutoğlu, otele kargo kapısından girmek zorunda kaldı

Davutoğlu, otele kargo kapısından girmek zorunda kaldı
Davutoğlu, otele kargo kapısından girmek zorunda kaldı

Fotoğraf: T24.com

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York'ta hükümete yakın Türk dernekleriyle bir araya geleceği toplantı öncesinde küçük bir grup tarafından protesto edildi. Davutoğlu, protesto nedeniyle otele kargo kapısından girmek zorunda kaldı.

RADİKAL - T24.com.tr'den Ali Kupeli'nin haberine göre; Başbakan Davutoğlu beraberindeki heyetle birlikte çarşamba akşamı Waldorf Astoria Oteli’nde hükümete yakın bazı dernek temsilcileriyle bir araya geldi. Otel girişinde üç Türkiye vatandaşının protestosuyla karşılaşan Davutoğlu, binaya arka kapıdan giriş yaptı.

Davutoğlu’ndan ayrı olarak otele gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş da göstericilerin protestosuna maruz kaldı. “Hepiniz yüce divanda yargılanacaksınız” diye bağıran göstericiler, “Davutoğlu vatan hainidir, diktatörünüzle birlikte siz de yargılanacaksınız” şeklinde sloganlar attı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf ise Davutoğlu, Babacan, ve Şimşek'in, ABD ziyaretinden haberi olmadığını söyledi. 

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na (BMGK) katılmak üzere New York’a gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da benzer bir protestoya maruz kalmıştı. Erdoğan da Davutoğlu gibi protesto üzerine otele girmek için kargo kapısını kullanmıştı.

Başbakan Davutoğlu açıkladı! Dolar neden yükseldi?

 


  http://www.radikal.com.tr/130717813071786

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yaninizda, - guvent

  Cevik kuvvet,bolca gaz goturun protesto ederlerse basin gazi dersiniz olurbiter...

  vah vah - user970805

  emin olun türkiye sınırları haricinde heryerde aynı karşılanacaksınız....çünkü oralarda polis halk içindir...

  Haberleri olmamış! - Otuken

  ABD Dışişleri Sözcüsü Marie Harf, Başbakan Davutoğlu'nun geldiğinden haberlerinin olmadığını söylemiş! Bana kalırsa bu ifade "Geldi ama umursamadık!" demekten çok daha beter! Düşünsenize bir hele.... geldiğinden haberleri bile olmamış! O kadar önemsiz! Dünyanın en güçlü istihbarat kuruluşlarına sahip, en güçlü ülkesi bir "dost ve müttefik" ülkenin başbakanının geldiğinden bile "haberdar olamamış!" Ben A.D. yerinde olsam işaret ve orta parmağımı büker uzatır ve "Boz hadi, bundan sora seninne oynamıycaam!" derim

  ... - user386926

  New York'ta "Kargo Girişi" demeleri iyiymiş. Burda olsa "Mal Kabul" kapısından girmek zorunda kalacaktı ki bu tabir habercileri zorlayacaktı.

  Yakındır.... - citizen

  Yakında kargonun içinde girer böyle toplantılara... nasılsa boyu-posu itibariyle kargoya sığmazsa ne olur gibi bir endişe yok...

  Arka kapı - user1025241

  Bunlara artık alışmaları gerekiyor.Mahkemelerin "arka kapılarından" da az kaçmayacaklar.