Davutoğlu: Peygambere hakaret edene sessiz durmayız

Davutoğlu: Peygambere hakaret edene sessiz durmayız
Davutoğlu: Peygambere hakaret edene sessiz durmayız
Başbakan Ahmet Davutoğlu Charlie Hebdo saldırısı ve Hz. Muhammed'in karikatürlerinin yayımlanmasına ilişkin "Dünyanın hiçbirinde Hz. Peygambere hakaret edene de sessiz durmayız.Hz. Peygamberin onuru tüm insanlığını onurudur. Onun için her şeyimizi feda ederiz" dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Aydın ilk kongresinde konuştu. Paris'teki saldırı ve karikatür tartışmalarına değinen Davutoğlu, "Dünyanın hiçbirinde Hz. Peygambere hakaret edene de sessiz durmayız.  Onun için her şeyimizi feda ederiz" dedi.  
CHP 'nin tutumunu da eleştiren Davutoğlu açıklamalarından şunları dile getirdi: 

Kim ne yaparsa yapsın kim ne derse dersin devletimizin itibarını korumaya devam edeceğiz. Bundan hiç şüphemiz yok. 2002 Türkiye ’si bir IMF memuruna hesap vermek zorunda kalan bir Türkiye idi . 2002’de bu devlet kendi tankını yenilemek için İsrail’e muhtaç haldeydi. Yiğitler, aziz şehitler 2002’de Türkiye’yi görselerdi “biz bu vatanı bu şekle düşsün diye kurtarmadık” derlerdi. Ama şimdi görseler “İşte bu, işte bu şanlı Türkiye” derdi.

YENİ TÜRKİYE BU

90 yıl sonra Türkiye’de bir Ak Parti devrimi yaşandı. Millet AK Parti’de buluştu, ayağa kalktı, bir daha durmamak üzere…  İşte Yeni Türkiye bu… Hesap vermeyen ama yeri geldiğinde hesap sorabilecek Yeni Türkiye işte bu.  Bugün küresel krize rağmen yükselmiş bir Türkiye Cumhuriyet’i var. Berlin’de kardeşlerimizle buluştuk. Aydın’da gördüğüm aşk Berlin’de de Brüksel’de de vardı.Herhangi bir meclise girdiğimizde başımız eğik girerdik dedi vatandaşlarımız. Çünkü ülkemiz 5 cente muhtaç gibi görülürdü. Ama şimdi herhangi bir meclise girdiğimizde, sokağa çıktığımızda ah bir sorsalar da biz Türk’üz diye haykırsak diyorlar. Milliyetçilik ruhu taslayanlar, aziz milliyetçilik aziz bayrağımızı her yerde dalgalandırmaktır
Kendi bayrağını dalgalandırabilen 6. Büyük ülkeyiz. Bu bayrak artık her yerde sadece bizim milletimizi temsil etmiyor, İslam Dünyası’nda insanlık onurunu temsil ediyor .

HZ. MUHAMMED'E HAKARET EDENE SESSİZ DURMAYIZ

Paris’te dünya liderleriyle teröre karşı yürürken yine aynı temel ilkeden hareket ederek yürüdük. Bir takım fitne ajanlarının ortaya çıkardıkları fitnelere karşı da söylüyoruz.. Dünyanın hiçbirinde Hz. Peygambere hakaret edene de sessiz durmayız. Hz. Peygamberin onuru tüm insanlığını onurudur. Onun için her şeyimizi feda ederiz.
Ona yapılacak herhangi bir hakarete sessiz kalmayız.

BU KARİKATÜRÜ ÇİZENLERE CHP SAHİP ÇIKTI

Bu karikatürleri çizenlere kim sahip çıktı CHP sahip çıktı. 'Geçmiş olsun' dedi.  Şiddete karşı çıkarız ama hakarete göz yummayız. Sesimizi her yerde yükselttik yükseltiriz

VURMAYA GEREK YOK ZATEN...


(Vur vur inlesin sloganları atılınca) Vurmaya gerek yok zaten birbirlerine yeri kadar vuruyorlar..

ŞİŞLİ'DE BİLE DÜZENİ KURAMAYANLAR...


Şişli’de birbirlerini yiyorlar. Bir Şişli’de bile düzeni kuramayanlar neyin sözünü verecekler. Onlar birbirlerine vurmaya devam etsinler. Yolumuza devam edeceğiz.

MENDERES'İ ZİYARETE GİTTİM, DEDİM Kİ...


Adnan Menderes’i ziyarete gittim, dedim ki “Sen şehitsin”... Bu yolda senin gibi dar ağacına yürümekten çekinmeyeceğiz dedim. Dava için dar ağacına yürümekte tereddüt etmeyiz
Adnan Menderes’in diyarından sesleniyorum: Onurlu, şerefli TSK’nın içinde bazı gruplar ordu geleneğine saygı göstermeden Menderes’i şahadete götürmüşlerse şimdi benzer bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımızda hiç tereddüt etmedik. Oyunlar bozuldu…

TIR BASKININDA DARBE VURMAYA KALKTILAR

17 Ocak TIR baskınında bir çete Türk demokrasisine darbe vurmaya kalktı. Karşılarında kaya gibi duran AK Parti kadrolarını hesaba katmadılar. Bu paralel çete ve yandaşları teker teker dökülüyor.

CHP YA DARBEDEN YA ÇETELERDEN MEDET UMUYOR


CHP’nin medet umdukları yer ya darbe, ya çeteler. Sonra da yüzsüzce gelip Aydın’dan oy istiyorlar.