Davutoğlu: Pirinçte KDV yüzde 1 olacak

Davutoğlu: Pirinçte KDV yüzde 1 olacak
Davutoğlu: Pirinçte KDV yüzde 1 olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Charlie Hebdo karikatürlerini yayınladığı için Cumhuriyet gazetesi ile CHP'yi sert bir dille eleştirdiği konuşmasında, "CHP'nin Cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Cumhuriyet Gazetesi ile ilgili olabilir" dedi. Davutoğlu, CHP'ye "Kapalı kapılar ardından Türk demokrasisine karşı bu paralel çeteyle ne planladınız? Çıkın açıklayın" diye de seslendi. Davutoğlu, pirinçte KDV'yi yüzde 1'e düşürecekleri müjdesini de verdi.

RADİKAL - Muhalefete eleştirilerde bulunan Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kapalı kapılar ardından Türk demokrasisine karşı bu paralel çeteyle ne planladınız? Çıkın açıklayın” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Tekirdağ İl Kongresi’nde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Kim ne derse desin, Türkiye, Avrupa tarihinin bir parçasıdır ve Avrupa geleceğinin de bir parçası olacaktır. Hem değerlerimizi koruyacağız, hem de Avrupa ile birlikte bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz. Geçen hafta Paris'te dünya lideriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik.

"BİZ CUMHURİYETÇİYİZ"

Avrupa’da kültür cinayetleri gelsinler, Tekirdağ’dan, Üsküp’ten, Bosna’dan ders alsınlar. Trakya her zaman özgürlüklerin yanında oldu. Bu özgürlüklerin teminatı AK Parti’dir.
Biz cumhuriyetçiyiz. Biz yürekte, gönülde, zihinde cumhuriyetçiyiz. Darbelerin ya yanında, ya arkasında ya önünde CHP oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi 'nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Belki bir gazeteyle ilgilidir. Olabilir. Cumhuriyet Gazetesi ile ilgili olabilir. Ama cumhurla ilgili değildir, cumhuriyetle ilgili değildir. Dikkat edin, o gazete Peygamber efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu. Ama Kılıçdaroğlu o hakaretlerin yanında durdu, arkasında durdu.
İşte biz buradan sesleniyoruz. Her türlü basın özgürlüğü ülkemizde teminat altındadır. Her türlü teröre karşı da her türlü güvence alacağız. Ama milletin değerlerine, hele 1,5 milyar Müslümanın alemlere rahmet olarak gördüğü Hazreti Peygambere hakaret edilmesine izin vermedik, izin vermeyeceğiz.

"ÇIKIN AÇIKLAYIN"

Kapalı kapılar ardından Türk demokrasisine karşı bu paralel çeteyle ne planladınız? Çıkın açıklayın. Hem Cumhuriyetçilik iddiasında bulunacaksınız, hem de dinimizi istismar eden hayır hasenat peşinde olan vatandaşlarımızın iyi niyetini istismar ederek, Türkiye'de bürokrasi üzerinden darbe yapmak isteyen bir çeteyle beraber hareket edeceksiniz. İşte bunların cumhuriyetçiliği bu kadar.
Cumhurbaşkanlığı siçiminde ortak adayları kaybedince Kılıçdaroğlu, 'Halk tanımıyordu' dedi. Peki halkın tanımadığı birini niye aday gösterdiniz?

PİRİNÇTE KDV YÜZDE 1'E DÜŞECEK
Mazot desteğini yüzde 5, gübre desteğini yüzde 10 artırıyoruz. Soya, kanola desteğini 15 TL’ye yükseltiyoruz. Önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na kararnameyi getireceğiz. Pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüyoruz. Tekirdağ'ın, Trakya'nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum.