Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor

Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor
Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor
İtalya Başbakanı Renzi'nin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Charlie Hebdo katliamı protesto yürüyüşüne katılmasını 'biraz sırıttı' diye değerlendirmesine tepki: Açıklama gelmezse açıklama yaparız.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerle sohbeti esnasında, İtalya Başbakanı Renzi’nin ‘Paris yürüyüşüne Davutoğlu'nun katılmasını sırıttığı, çünkü Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye ’de gazetecilerin tutuklandığı, gazete ve TV’lerin kapatıldığı’ şeklindeki açıklamaları soruldu. Hürriyet gazetesinden Akif Beki'nin açıklamasına göre Davutoğlu şu yanıtı verdi:

"İtalya Başbakanı’ndan acilen izahat istedik. İtalyan Başbakanı 1 ay önce bizi ziyaret etti. Kendisi ile ilk kez Paris’te karşılaşmadık. Yaptığı açıklamayı asla kabul edemeyiz. İtalya diplomatik olarak hem Roma’da hem Ankara ’da resmi protesto edildi. Eğer İtalya Başbakanı çıkıp izahat yapmazsa çok sert şekilde mukabelede bulunacağız. Kendisi bize ‘En kısa zamanda tekrar bir araya gelelim’ dedi. Biraz daha bekleriz, İtalya’dan düzeltme gelmez ise uluslararası alanda açıklama yapacağız."


  http://www.radikal.com.tr/127416212741625

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hadii - user386319

  al buraya yazıyorum hiçbir açklama yapmayacaksınız, özgürlük yrüyüşüne katılıp ayağının tozuyla charlie hedbo özel sayısıdan bölümleri yayınlayan gazteye aleni bir şekilde saldırın talimatını veren bir adam bu lafları çoktan haketmiştir hem öyle yap hem öyle dedirtme anca kendi halkının üzerinde işe yarar.

  sırıtmak - geo1980

  "sırıttı" lafını görünce bir de sayın başbakanımızın genel halini düşününce acaba dedim birileri hakaret mi etti diye? ne bileyim, sayın Davutoğlu ve genel olarak yüz ifadesi, bana bu haber başlığı ile ilgili farklı şeyler düşündürdü de.

  Tam bir dünya lideri. Vuhuuu - Veci

  Dik başlı, ne söylenildiğini önemsemeyen, ona buna posta koyan mahalle kabadayısı. Sanki Fransa Başbakanı YANLIŞ söylemiş. Gazeteciler hapiste mi? EVET. Böyle başkalarının sırıttığı ülke olmak zoruma gidiyor.

  Komedya - oselimg

  (Duruma göre) çok sert açıklama yapabilirim. Mutlaka cok kormuşlardır. Halk nasıl olsa devletle özdeşleştiriyor kendini. Höt dedim mi beni beni cidddiye alacak kadar saf hepsi. Çok iyiyim.

  ... - amaurot

  İtalya Başbakanı Türkiye'de yaşanan gelişmeleri takip ediyor mudur, etmiyorsa niye öyle kolayca "sırıttı" desin? İfade özgürlüğümüzde yaşanan mütüş ileri demokratik atılımları gördüğü için sırttı demiş olamaz değil mi(?) Dışarıda ifade özgürlüğü için ön saflarda yer bulmaya çalışanların içeride ifade özgürlüğüne bakışlarını nasıl çattığını dünya âlem görmüyor mu? Ellerin yaptığını diller söylemiyor, dillerin söylediğini eller yapmıyor.... ahval ve şerait budur, neresi doğrudur?