Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor

Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor
Davutoğlu, 'sırıttı' için açıklama bekliyor
İtalya Başbakanı Renzi'nin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Charlie Hebdo katliamı protesto yürüyüşüne katılmasını 'biraz sırıttı' diye değerlendirmesine tepki: Açıklama gelmezse açıklama yaparız.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerle sohbeti esnasında, İtalya Başbakanı Renzi’nin ‘Paris yürüyüşüne Davutoğlu'nun katılmasını sırıttığı, çünkü Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye ’de gazetecilerin tutuklandığı, gazete ve TV’lerin kapatıldığı’ şeklindeki açıklamaları soruldu. Hürriyet gazetesinden Akif Beki'nin açıklamasına göre Davutoğlu şu yanıtı verdi:

"İtalya Başbakanı’ndan acilen izahat istedik. İtalyan Başbakanı 1 ay önce bizi ziyaret etti. Kendisi ile ilk kez Paris’te karşılaşmadık. Yaptığı açıklamayı asla kabul edemeyiz. İtalya diplomatik olarak hem Roma’da hem Ankara ’da resmi protesto edildi. Eğer İtalya Başbakanı çıkıp izahat yapmazsa çok sert şekilde mukabelede bulunacağız. Kendisi bize ‘En kısa zamanda tekrar bir araya gelelim’ dedi. Biraz daha bekleriz, İtalya’dan düzeltme gelmez ise uluslararası alanda açıklama yapacağız."