Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sandığa çağırsana be adam!

Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sandığa çağırsana be adam!
Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sandığa çağırsana be adam!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile 'Pensilvanya'daki paralel yapı'nın aynı yerden talimat aldıklarını söyledi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, Pensilvanya'daki yapı ile 'paralel' hareket ettiğini söyledi. Partisinin grup toplantısında konuşan Davutoğlu, "En kritik günlerde halk iradesi ile işbaşına gelmiş iktidara karşı içerde ve dışarıda oyunlar kuruluyor" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Geçtiğimiz günler HDP çarşaflı hanımları tahkir eden bir gösteri yaptı. Hep diyorum ya CHP Türk Baas'ıdır, HDP Kürt Baas'ıdır diye. Geçmişte CHP okullarda yapardı bu tür gösterileri adına da çağdaşlık derlerdi. CHP zihniyeti ile HDP zihniyeti aynı anlayışı yansıtır. Güvenlik olmadığı zaman özgürlükler harekete geçirilemez. 3 parti ve arkalarındaki paralel muhalefetin de yapmak istediği Türkiye’yi kaosa sürüklemek. Bize bu düzenlemede tek bir fıkra gösterin ki AB standartlarına aykırı olsun.

“SANDIĞA ÇAĞIRSANA BE ADAM…”

Ama meseleleri o değil. Sandıktan ümitleri olmadığı için iktidara gelmenin tek umudu olarak kaosu, krizi görüyorlar. Geçtiğimiz hafta Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırdı. Halkı direnmeye çağıracağına sandığa çağırsana be adam. Beyefendinin sandıktan ümidi yok ki. Bu sandıktan hiçbir zaman CHP çıkmadı ki. Ve çıkmayacak da…

"SİYASETÇİ DEĞİL PROVOKATÖR OLURSUN"
Molotof kokteyli alıp da sokağa çıkanların önüne geçersen sen siyasetçi olmaktan çıkar provokatör olursun. İnsanları direnmeye çağırırsan bir. Bu direnme talimatını Pensilvanya’dan alırsan iki. Biz bunun hesabını sorarız arkadaş.

"24 NİSAN YAKLAŞIYOR..."
Kılıçdaroğlu konuşurken paralel çetenin başı ABD’de makale yazıyor. Alın o iki açıklamayı birbirinin tercümesi zannedersiniz. NY Times’ta yayınlanan makalede gayrimüslim azınlıkların haklarının gasp edildiği yazıyor. Neden? Çünkü 24 Nisan yaklaşıyor. Ermeni-Yahudi lobisi hareketli. Filistin işgal altında olduğu sürece biz her türlü lobinin karşısında olmaya devam edeceğiz. Lobiler hareket halindeyken NY Times’taki bu makaleyle lobilere işarete fişeği atılıyor.

"PENSİLVANYA İLE PARALEL KONUŞMAK..."
CHP’lilere sesleniyorum. Partinize sahip çıkın. Gerçek cumhuriyetçilik Meclis'te konuşmaktır. Pensilvanya (Davutoğlu burada yanlışlıkla Philadelphia dedi) ile paralel konuşmak değildir. 


“BUGÜN YENİ BAŞKANLAR SEÇİLDİ”
Yurtta adalet dünyada adalet inşallah. Sosyal adaleti inşa ettik. Türkiye’de 1, 2, 3 doların altında yaşayan kalmadı. Yargının itibarını tekrar kazanması lazım. Yargının sadece vicdanıyla hareket eden onurlu hakimlerin elinde tekrar itibarını kazanması lazım. Bugün AYM ve Yargıtay’a yeni başkanlar seçildi. Buraya gelmeden iki hukukçumuzu da arayıp tebrik ettim. Ak Parti AYM’ye saygı göstermeseydi bireysel başvuru hakkını AYM’ye vermezdi. Muhalefet partileri 2010 referandumuna hayır dediler. Yani AYM’ye güvenmediklerini gösterdiler. Hiçbir grup yargıyı tekeline alamaz. Hükümet olarak yargının gerçek bağımsızlık ve tarafsızlığı ile yürütme ile ahenkli çalışmasını benimsediğimizi tekrar belirtiyorum. Kudret olmadan devlet olmaz. Kudret ancak merhametle pekişmiş adaletle mümkün olur. En büyük kudret merhamettir merhamet.

DOLARIN YÜKSELİŞİ
Kimse son dönemde kurdaki hareketlilik nedeniyle Türkiye’de bir ekonomik kriz beklemesin. Tüm dünyada ABD dolarının değer kazanması nedeniyle benzer durumlar yaşanıyor. Tüm dünya Türkiye ekonomisinin gücünü takdir ediyor.