Davutoğlu'na 'özel' davet gelmemiş

Davutoğlu'na 'özel' davet gelmemiş
Davutoğlu'na 'özel' davet gelmemiş
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Charlie Hebdo için düzenlenen yürüyüşe Elysee Sarayı'ndan Türkiye'ye özel bir davet gelmediği öğrenildi. Daha önce Davutoğlu'nun Fransa tarafından özel olarak davet edildiği belirtilmişti.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Paris’teki yürüyüşe katılmasına ilişkin tartışma sürüyor. Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Paris’e gelen bütün liderleri öperek karşılarken Davutoğlu’nu öpmemesi, ‘tavır’ olarak yorumlanırken Cumhuriyet’ten Duygu Güvenç’in haberine göre, Elysee Sarayı’ndan Türkiye ’ye özel bir davet gelmediği öğrenildi. Kaynaklar, davetin genel olduğuna işaret etti. Daha önce Davutoğlu’nun Fransa tarafından özel olarak davet edildiği belirtilmişti.

Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?

Davutoğlu’nun kısa Paris ziyareti sırasında Almanya Şansölyesi Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ürdün Kralı Abdullah ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile kısa süreli sohbetler yaptığı belirtildi. Liderlerin yürüyüşü sırasında ise Davutoğlu’nun yeri, AB üyesi ülkelerden oldukça uzağındaydı. 50’yi aşkın liderin kortejinde koruması yanında olan ve kolunu bırakmayan tek lider de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu oldu. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, davet ettiği liderleri öperek karşılarken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elini sıkmakla yetindi. Bu görüntüler, Fransız basınında Hollande’ın Davutoğlu’na mesafeli yaklaşımı olarak yorumlandı.


  http://www.radikal.com.tr/127101312710138

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Koyunlar rahatsiz olmayabilir ama - user920115

  Ulkemin kucuk dusurulmesi beni cok uzdu

  Aç gözlerini - user923100

  Etrafımıza at gözlüğüyle bakmaya devam edersek yakın zaman bizi sevip sayan kimse kalmayacak bir iki devlete yaranacaz diye hep bunlar .

  Tühh, gördün mü sen! - user433961

  Davutoğlu fransada istenmeyen adam olmuş, ilgi görmemiş tüh tühh gördün mü sen fransızlarla aramız açıldı(açılmış)! Adam insaniyetliğinden gitti ayrıca bu olayın İslam'ın üzerine kalmama çabası göstermek için ama gitmese niye gitmedi diye binlerce teori uyduracak olanlar aynısını gittiği durumda da yapıyor elbette ki, yapmasalar şaşırırım, cezayirli müslüman terörist diyor hala fransız vatandaşı denemeze getiriyor, o zaman avrupanın müslümanlar üzerine yaptığı çıkarmaları haçlı seferi olarak kabul edebiliriz(ama yok onlar bize bizim iyiliğimiz için saldırır), ayrıca pkk terör örgütünün ana kaynağı kürt insanları pkk lı olarak görüp hepsini gördüğümüz yerde bir hal edebiliriz, Bu mu yani?

  davetsiz misafir - genco940

  ev sahibini bastırmaya çalıştı ama olmadı. Hakkında çıkan bilgiler nedeni ile defalarca uyarılmalarına rağmen işidle, alnusra ile, müslüman kardeşlerle ilişkilerini kesmeyen, samanın altından su yürütmeye çalışanlar içerde olduğu gibi dışarda da yuttuurduklarını sanıyorlardı. O kadar ki birisi kaldıki bunu yapanlar Fransız vatandaşı diyerek cezayir uyruklu müslüman teröristi dolaylı saklama ihtiyacını duydu. Almanyadaki çifte vatandaşlarımızdan birisi bir suç işlese ona Alman vatandaşı diyerek geçiştirmek gibi bir şey, Türklüğü yanında müslümanlığınıda saklamış olmazmısınız. Bu bir kelime oyunu ise yendiğini sanmayın. Yemezler. Bol şaşaalı kelimelerle donatılmış konuşmaları yapanlar galiba ölen teröristler için Türkiyede gıyabi cenaze namazı kılındığından habersizler Hal böyleyken ayağının tozu ile salı konuşmasında mangalda kül kalmadı. Bir davadır tutturmuşlar gidiyorlarda davanın ne olduğunu çözüm sürecinde olduğu gibi bilenler ayağa kalksın. Bu tabloya Türkiye seninle gurur duyuyor diyenlerede sormak lazım ne için.

  user925810 - momentum

  Bu arkadaşlar Kobani'de laikliği savunuyorlar. Ayrıca John Biden onlar için "Batı'nın son umudu sizsiniz" dedi. Çok mutlular. Ne doktorlar ne mühendisler istemişti, eh böyle bir yürüyüşte de yer alacaklar tabii. Davet edilmese de zorla giderler. Bir kere de burada bir Çerkez yürüyüşüne yamanmaya kalkmışlardı da Çerkezler onları aralarından atmıştı.

  PARALEL, DIŞ MİHRAKLAR ile nereye kadar... - user934512

  sen tüm dünyayı kendine düşman görüp hayaletler ile paralel, dış mihraklar diye savaş.. sonra da özel davet bekle.. Türkiye şu anda kimsenin takmadığı, Kuzey Kore sınıfında yer alıyor ne yazık ki.. Başımızdakilerin de Kuzey Kore liderinden eksiği yok, fazlası var..

  Davutoglu hakettigi muameleyi görmüstür. - ercan02

  Fransa Türkiyenin IS terörüne verdigi destegi bilmiyormu zannediyorsunuz. Daha geçenlerde Fransaya gönderilen cihatcilar Paris yerine Marsilyaya gönderilerek polisin elinden bizzat Türkiye tarafindan kurtarilmamismiydi? Belki Davutoglu bu vakkayi unutmustur ama Fransaninda unuttugunu zannetmek tam bir aymazlik. Bundan dolayida Davutoglu hakettigi muameleyi görmüstür.