Davutoğlu'ndan Demirtaş'a çok sert 'Erdoğan' yanıtı

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a çok sert 'Erdoğan' yanıtı
Davutoğlu'ndan Demirtaş'a çok sert 'Erdoğan' yanıtı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Recep Tayyip Erdoğan! Seni Başkan yaptırmayacağız" diyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a Twitter hesabından yanıt verdi. Davutoğlu, "Demirtaş'ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur. Bu vesayetçilerle dün sayın Cumhurbaşkanımıza 'muhtar bile olamazsın' diyenler bugün sokağa çıkamaz durumdadır" ifadelerini kullandı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Davutoğlu, " Recep Tayyip Erdoğan ! Seni Başkan yaptırmayacağız" diyen Demirtaş'ı, 90'lardaki zihniyetle aynı yerde durmakla eleştirdi.

Davutoğlu, Twitter'da şunları yazdı:


  http://www.radikal.com.tr/131575613157569

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir GÜL ile bahar gelmez.. - mfrtky

  Abdullah Gül de Ak partili değil miydi? Başbakanlık yapmış sonra cumhurbaşkanı olmamış mıydı? Neden bir gün çıkıp da AK Parti Genel Başkanı gibi konuşmadı.. ''biz şöyle biz böyle'' yok efendim ''hedef 400 milletvekili'' gibi seçim propagandaları yapmadı? yada şimdiki cumhurbaşkanı neden böyle bir şey yapıyor? Biz kim, sen cumhurbaşkanısın. Anayasaya bilenler, acaba anayasaya aykırı hiç bir durum yok mu burada?

  basbakan kim? - radi11

  davul zurna sesi -sahibinin sesi

  At gözlülüklere gelsin - drhil

  Biz gerçek sosyal demokrat CHP seçmenleri olarak, bu seçimde büyük oranda HDP ye oy verip barajı geçireceğiz. Bunu İzmir ve İstanbul'daki oy artışından açıkça anlayacaksınız. HDP nin de CHP ye kapıları asla kapatmaması gerekir. Bu seçimden sonra CHP nin sosyal demokrat karakteri olgunlaşacaktır ve bu ülke bir gün kurtulacaksa, bu iki parti üzerinden kurtulacaktır.

  Joe dalton - drhil

  Bu cesur söylem, Joe Dalton a bile korku saldığına göre bu seçimde ilk kez oyum HDP ye.

  Tabii - Gılgameş

  Gerçek yüzünüzün bir daha deşifre edilmesini kaldıramadınız tabii. HDP ile diyalog yapacaksanız dürüst olacaksınız. Yalan konuşmayacaksınız.

  Hangisi doğru? - AKDENİZ1959

  Chp'lilere göre, HDP, AKP ile anlaştı; AKP'lilere göre, HDP, CHP ile anlaştı! Bu ne yaman çelişki. AKP de, CHP de HDP'nin gerçekçi siyasetinden korkuyor ve bu yüzden bir takım yalanlara başvuruyor!

  Copy Paste diye birşey var ama - suleyman1

  Şu twitlerinizi bir yerde saklayın da sürekli baştan yazma derdine girmeyin bence, aynılarını kullanıyorsunuz zaten. -Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir. -CHP ile her türlü pazarlığa giren Demirtaş'ın bu konuda söyleyecek sözü de yok, konuşacak yüzü de. -Sonuç ise onlar için hüsran oldu.Ak Parti'nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yok.Bize aziz milletimiz yeter.