Davutoğlu'ndan muhalefete 'bayrak' yanıtı

Davutoğlu'ndan muhalefete 'bayrak' yanıtı
Davutoğlu'ndan muhalefete 'bayrak' yanıtı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile ABD'de yaptığı görüşmede, masada İran İslam Cumhuriyeti bayrağı olmasına karşın, Türk Bayrağı'nın yer almamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

RADİKAL - Başbakan Davutoğlu, CHP ve MHP 'nin tepkilerini 'ucuz bir polemik' sözleriyle değerlendirdi. Davutoğlu, "Bir kere burası karşılıklı ziyaretlerle gerçekleşen toplantılar zemini değil. Biz onların mekanına gittik. Dikkat ederseniz bayrak da masaya konan sembolik mahiyettedir. Bu tür görüşmelerde bazen bayrak oluyor, bazen olmuyor" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu muhalefetin 'bayrak' eleştirisine şu sözlerle yanıt verdi:

"Ucuz bir polemik. Bir kere burası karşılıklı ziyaretlerle gerçekleşen toplantılar zemini değil. Dikkat ederseniz bayrak da masaya konan sembolik mahiyettedir. Bir kere İran cumhurbaşkanı olması hasebiyle ziyarete giden benim. Cumhurbaşkanı başbakan protokol ilişkisi bağlamında söylüyorum. Bazılarında bayrak oluyor, bazılarında olmuyor. Bazen de hiç bayrak olmuyor. Bizim bayrağımızı nasıl dalgalandırdığımıza da cümle alem şahittir. Seçim öncesi gülünç duruma düşürür insanları." 

MHP ve CHP'den Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bayrak sorusu