Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!

Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!
Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına açılmasını isteyen HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a tepki geldi: "HDP'nin eş başkanı diyor ki, Kâbe nasıl Müslümanlar için kutsalsa, Taksim'de bizim için kutsal. Yahu bu nasıl söz? İster ateist ol, ister anarşist ol o senin bileceğin şey ama biz kâbeye laf söyletmeyiz."

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Niğde'de düzenlediği seçim mitinginde 1 Mayıs tartışmaları nedeniyle HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a tepki gösterdi. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

Yarın da gösteri yapmak isteyen, kendilerine gösterilen yerde gösteri yapabilirler. Kimse taksim etrafında yeni bir kaos çıkarmaya kalkmasın. Sembolik olarak saygıda bulunacaklarsa tamam, ama kaosa kesinlikle izin vermeyiz.

Biz böyle dedik, HDP'nin Eşbaşkanı diyor ki, Kâbe nasıl Müslümanlar için kutsalsa, Taksim de bizim için kutsal. Yahu bu nasıl söz? İster ateist ol, ister anarşist ol o senin bileceğin şey ama biz Kâbe'ye laf söyletmeyiz.

Şimdi bir müftüyü vekil gösterdiler. Ben ona sesleniyorum, bu nasıl söz? Müftü efendi cevap versin. Peşine takıldığı Demirtaş’a ya bir ders versin. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek. İsteyen anarşist, ister ateist olur, ama bu millet iki yüzlülüğü affetmez.

Doğu'da müftü efendiyi aday gösterdi, Batı 'da Taksim’e çıkıp burası Kâbe'dir bizim için diyeceksin öyle mi? Bu millet sana inanır mı? Gönlü Filistin aşkıyla yanan kardeşlerime sesleniyorum, Kudüs nasıl Yahudiler için kutsalsa diyor, yahu sen İsrail 'in sözcüsü müsün? Kudüs bizim için kutsal.

Birisi Diyaneti kaldıracağız diyor, Kılıçdaroğlu yeni bir matematik formülü geliştirmiş. 1+8+4. 28 Şubat'ın kesintisiz 8 yılını gizli gündemle gündeme getiriyor. Yani 8 demek, imam hatiplerin ortaokulunun kapanması demek. Bir daha bu millete 28 Şubat'ı getirebilirler mi?