Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!

Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!
Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını isteyen Demirtaş'a: Kâbe'ye laf söyletmeyiz!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan, Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına açılmasını isteyen HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a tepki geldi: "HDP'nin eş başkanı diyor ki, Kâbe nasıl Müslümanlar için kutsalsa, Taksim'de bizim için kutsal. Yahu bu nasıl söz? İster ateist ol, ister anarşist ol o senin bileceğin şey ama biz kâbeye laf söyletmeyiz."

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Niğde'de düzenlediği seçim mitinginde 1 Mayıs tartışmaları nedeniyle HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a tepki gösterdi. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

Yarın da gösteri yapmak isteyen, kendilerine gösterilen yerde gösteri yapabilirler. Kimse taksim etrafında yeni bir kaos çıkarmaya kalkmasın. Sembolik olarak saygıda bulunacaklarsa tamam, ama kaosa kesinlikle izin vermeyiz.

Biz böyle dedik, HDP'nin Eşbaşkanı diyor ki, Kâbe nasıl Müslümanlar için kutsalsa, Taksim de bizim için kutsal. Yahu bu nasıl söz? İster ateist ol, ister anarşist ol o senin bileceğin şey ama biz Kâbe'ye laf söyletmeyiz.

Şimdi bir müftüyü vekil gösterdiler. Ben ona sesleniyorum, bu nasıl söz? Müftü efendi cevap versin. Peşine takıldığı Demirtaş’a ya bir ders versin. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek. İsteyen anarşist, ister ateist olur, ama bu millet iki yüzlülüğü affetmez.

Doğu'da müftü efendiyi aday gösterdi, Batı 'da Taksim’e çıkıp burası Kâbe'dir bizim için diyeceksin öyle mi? Bu millet sana inanır mı? Gönlü Filistin aşkıyla yanan kardeşlerime sesleniyorum, Kudüs nasıl Yahudiler için kutsalsa diyor, yahu sen İsrail 'in sözcüsü müsün? Kudüs bizim için kutsal.

Birisi Diyaneti kaldıracağız diyor, Kılıçdaroğlu yeni bir matematik formülü geliştirmiş. 1+8+4. 28 Şubat'ın kesintisiz 8 yılını gizli gündemle gündeme getiriyor. Yani 8 demek, imam hatiplerin ortaokulunun kapanması demek. Bir daha bu millete 28 Şubat'ı getirebilirler mi?


  http://www.radikal.com.tr/1346964134696411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kabe - user1078358

  Allah askina dini siyasete alet etmeyin

  Sanki.. - user394648

  Sanki bu Basbakan kiligina girmis kisi biraz cahil gibi geldi bana ,yada soylenenleri anlama kapasitesi normalin altinda dusuk,yada provokasyon yapiyor..bana hem cahil hem de provokatormus gibi geldi,.

  Millet de aptaldı - Gılgameş

  Bu sözleri söylemişse başbakan bir yere kaydedin. Çünkü mahkemede aleyhine delil olarak kullanılabilir. Bir insan kelimeleri çarpıtmada, başkasının söylemediği sözleri söylemiş gibi anlatmakta bu kadar usta olabilir. AKP'ye oy veren insanlar bu insana nasıl inanıyorlar anlamak mümkün değil. Sevdalılar herhalde. Aşkın gözü kördür. Çiçeğe de konar.

  pasta - user383887

  KABE Yİ PASTA yapıp KESİP YEDİLER. Beden hiç ses çıkarmadınız?

  Komik,Tehlikeli ve igrenc!.. - Kara Ismail

  Dogrusu bir bu konusmayi Basbakan'a yakistiramadim.. Hele de Prof. unvanli bir insana.. Demirtas'in yaptigi teşbihi anlamayacak kadar cahil degil Davutoglu.. Bunun bir teşbih oldugunu boylesine carpitmasinda iyi niyet yok.. "Teşbihte hata olmaz" diye bir deyimimiz var.. Burda kastedilen farkli gruplarin farkli deger verdikleri yerler, semboller vardir.. Birileri icin bayrak cok cok onemli, digerine bir turbe.. Biri icin Ataturk, digeri icin Napolyon.. Birisi icin turban, digeri icin karacarsaf!.. Ulkemizde yasayan bir grup, bir sinif icin "Taksim Meydan"i, kimileri icin Kizil meydan.. Bazi insanlar icin bir "dilek agaci" digerleri icin, bir mezar.. Bunu anlamayacak ne var!.. Ama Davutoglu bunu oyle acemice carpitiyor ki, insanin gulesi geliyor... Ama gel gor ki kazin ayagi boyle degil.. Ulkemizde oyle bir grup var ki,"Kabe'ye laf soyletmeyiz"lafini duyunca, sanki Kabe'ye laf soylenmisi algilar.. Kabe'ye onlarin en kutsali oldugu icin de tepki gosterir.. Basbakan dindar hasas gruplar uzerinden 3-5 puan oy alacagim diye boyle cirkin bir yontem seciyor.. Yazik diyorum!.. Bana hem igrenc hem de komik geliyor.. Ama ya digerlerine.......

  biz çalarız, adam öldürürüz, herşeyi yaparız ama Kabe'ye laf yok. - penzer

  kabeye laf söyleyen kim peki? algı yönetiminde ustası kadar iyi olmayan çırak yine saçmalamış. aksine Kabe nin kutsallığını öven bir açıklamaya saçma bir cevap.

  kendi canı can başkalarının ki patlıcan... - user388938

  Bir tek sizin değerlerinin kutsal dimi