Davutoglu'ndan TBMM Başkanı'na tebrik ziyareti

Davutoglu'ndan TBMM Başkanı'na tebrik ziyareti
Davutoglu'ndan TBMM Başkanı'na tebrik ziyareti
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın makamında ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu "Akil kişiliğiniz, soğukkanlı, kriz çözücü, netice alıcı tecrübeniz hepimize güzel örnek olacaktır" dedi.

RADİKAL - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu TBMM'deki makamında kabul etti. TBMM Başkanı Kahraman, Davutoğlu'nu gelişinde Başkanlık binasının girişinde karşıladı. Davutoğlu'na ziyaretinde AK Parti Grup Başkanvekilleri Ahmet Aydın, Doğan Kubat ve İknur İnceöz de eşlik etti.

Davutoğlu'nu "Hoşgeldiniz, şeref verdiniz" diyerek karşılayan İsmail Kahraman, yeni hükümetin hayırlı olmasını temenni etti. Kahraman, "Kadroda fevkalade değerli isimler var. Güzel bir kompozisyon var. Nice güzel hizmetler nasip olsun. Muvaffakiyet diliyorum Cenab-ı Hak'tan. Teşrifiniz dolayısıyla da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu da Kahraman'a teşekkür ederek, TBMM Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik ederek, "TBMM sadece yasama organı olmak itibarıyla değil milletin nihai temsil makamı olmak itibarıyla de ülke ve millet kaderinin odağıdır. Zatıaliniz AK Parti milletvekili olarak seçilmiş olmakla birlikte şimdi bütün Türkiye'yi temsil eden bir makamdasınız. Hükümet, her zaman TBMM'nin çalışmalarında, milletimizin ihtiyacı olan yasaların çıkarılması ve denetim fonksiyonunun icra edilmesi bakımından tam bir işbirliği içinde olacak. Bu açıdan sizin Meclis Başkanlığınızı büyük bir şans olarak görüyoruz. Şahsen de çok eskiye dayanan dostluğumuzda akil kişiliğiniz, soğukkanlı, kriz çözücü, netice alıcı tecrübeniz hepimize güzel örnek olacaktır" diye konuştu.

"TARAFSIZ, ADİL, GÜZEL BİR YÖNETİM DÖNEMİ GEÇİRECEĞİZ"

Değerlendirmeleri ve nezaketi için Davutoğlu'na teşekkür eden Kahraman, "Tarafsız, adil, güzel bir yönetim dönemi geçireceğiz. İnşallah 26. Dönem fevkalade çalışmaların olduğu, uyum içinde, barış içinde olunan güzel bir dönem olarak tarihe geçer" dedi.