Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama

Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama
Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kardeşi şehit yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki isyanıyla gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan'la ilgili bir soru üzerine, "TSK mensuplarının en büyük acılar karşısında bile dimdik ve vakar içerisinde durabilecek şekilde yetiştirildiklerini biliyorum" dedi.

RADİKAL – Başbakan Ahmet Davutoğlu , cumartesi günü şehit olan yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde gösterdiği tepkiyle kamuoyunun gündemine giren Yarbay Mehmet Alkan’la ilgili bir soru yöneltilen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Yarbayın büyük acı içinde davrandığını düşünüyorum ama TSK mensuplarının en büyük acılar karşısında bile dimdik ve vakar içerisinde durabilecek şekilde yetiştirildiklerini biliyorum. Zor durumlarda vakar ve kararlılık acıları dindirecek tek şeydir” dedi.

Davutoğlu'nun konuyla ilgili sözleri şöyle:

"Orada kardeş acısıyla bu sözlerin sarfedildiğini düşünüyorum. İnsani olarak yaklaşmak gerektiğini de düşünüyorum, ama Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının gerektiğinde en derin acılara vakar içinde ve dimdik durabilecek nitelikte yetiştirildiklerine dair inancım da sonsuzdur. Zor zamanlarda, zorlu süreçlerde vakar ve kararlılık acıları dindirecek tek şeydir. Fedakarlık yaptığımızda da o fedakarlıkları gelecek nesiller için yaptığımızın bilincinde ve şuurunda olmamız hepimize katkı sağlar. Acıları anlıyoruz, ama bu vakarın korunması gerektiğini düşünüyorum."

 


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Ahmet Davutoğlu

  ,

  şehit

  http://www.radikal.com.tr/142164514216452

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - şev_baş

  O yarayı anlamak için o acıyı çekmek gerek. Kaldı ki TSK mensupları da insan sonuçta ne demek 'en büyük acılara dayanma gücü ile yetiştirmek..' askerler de insan...

  ÖLENİN SENİN KARDEŞİN OLMADIĞI VARSAYIMIYLA.... - ARAGORA

  konuşmak buna denir..Yarbay ne demiş? ''Süreç süreç dediniz ,nerde süreç ?Şehid olmak isteyenleriniz var aranızda ,hadi gelin de siz şehid olun..Bir sürü korumalarınız var.Benim kardeşimi kim korudu ? ''' Bu sözlerde ne var ? Sorular var ? Siyasilerin cevap vermesi gerek miyor mu ?Biz sizi oraya neden seçtik ki ?Hesap vermeyecek misiniz ? ''Vakarlı duruş,acılara dayanma vs... güzel de sen de bi cevap ver hele...Ben ,yarbayın konuşmalarında hiç bir yanlış görmüyorum.Hakaret yok.Sadece sorgulama var..Demokrasilerde ,seçilmişler seçenlere hesap vermelidirler..